Strona głównaGryAktualnościStar Wars Jedi: Survivor w wersji PC to najgorszy port w tym...

Star Wars Jedi: Survivor w wersji PC to najgorszy port w tym roku

Według Digital Foundry Star Wars Jedi: Survivor jest najbardziej popsutym portem udostępnionym na PC. Ekipa w swojej analizie nie pozostawia na deweloperach suchej nitki.

Star Wars Jedi: Survivor to kontynuacja gry z 2019 roku. O ile mam zdecydowaną przyjemność ogrywać na Xbox Series to wygląda na to, że wersja PC nie dostarcza graczom takiej przyjemności. Według raportu opublikowanego przez ekipę Digital Foundry, Respawn Entartainment nie postarał się w konwersji gry na PC.

Według DF jest to najgorsza konwersja gry AAA na PC jaka pojawiła się w tym roku. A trzeba dodać, że miała mocną konkurencję w potaci mocno spartolonego portu The Last of Us.

Największe baty gra dostała za optymalizację. Nawet na komputerze wyposażonym w Intel Core i9 12900K oraz kartę GeForce RTX 4090 nie udało się uzyskać pełnej płynności. Gra regularnie się przycina, nawet po zmniejszeni liczby detali. Dostało się także za bardzo dużą liczbę glitchy oraz denerwujący system DRM.

Skrytykowano również kiepskie menu. Co więcej, zmiany niektórych ustawień wymagają restartu gry. Tytuł pomimo tego, że działa na UE4 nie obsługuje DLSS. Przez to gracze muszą korzystać z FSR, które w tym przypadku mocno kuleje.

Większość z tych problemów mocno doskwierało takze pierwszej części gry. I wygląda na to, że Respawn niczego się przez ten czas nie nauczył. DF sugeruje unikania wydania PC i skupienie się na wersji konsolowej, którą obecnie sam ogrywam i sobie chwalę.

Pełny raport możecie obejrzeć poniżej:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię