Strona głównaWiadomościStarCraft: Remastered z premierą na 2017. Starsza wersja za kilka dni będzie...

StarCraft: Remastered z premierą na 2017. Starsza wersja za kilka dni będzie bezcenna

Blizzard szykuje się najcięższe działa na strefę gier multiplayer oraz e-sport. Nowa wersja StarCrafta ma zjednać sobie fanów gry, jak i osoby zgorszone ówczesną grafiką, która trąci już myszką.

Na świecie nie ma takiego gracza, który nie słyszałby o StarCrafcie. Gra legenda, ikona komputerowej rozrywki i sieciowych baletów. Po latach nieco zdążyła się zestarzeć, lecz wciąż masa fanów odpala prywatne serwery i spotyka się na w kosmosie walcząc o cenne surowce gwarantujące przetrwanie.

Deweloper nie zapomniał o swoim kasowym projekcie, który zgarnął nagrodę Origin Awards, Star of the Walk of Game i ponadto sprzedał się w 9 mln egzemplarzy. Twórcy z okazji zbliżającego się 20-lecia gry postanowili przywrócić jej nieco blasku, dodając m.in. wsparcie dla rozdzielczości 4K, nowe cutscenki, czy też poprawiony system audio dopasowany do aktualnych rozwiązań technologicznych.

Zmianom nie ulegnie za to warstwa stanowiąca mechanizm rozgrywki. Mimo ładniejszych ciuszków StarCraft pozostanie tą samą, zabójczą dla czasu grą. Aczkolwiek dla Naszej wygody usprawniony zostanie system antycheaterski i pojawi się zintegrowane narzędzie matchmakingu. Blizzard jednocześnie uspokoił graczy, potwierdzając, że wersja Remaster pod względem kodu sieciowego nie zostanie zmodyfikowana. Oznacza to, że wszyscy, niezależnie od posiadanej wersji gry będą mogli rozgrywać turniejowe mecze przez LAN lub internet.

Jest jeszcze coś ekstra. Oryginalny StarCraft doczeka się aktualizacji 1.18 i będzie dostępny do ściągnięcia całkiem za darmo. Na chwilę obecną gra zniknęła z katalogu Zamieci, ale na początku kwietnia ponownie powinna znaleźć się na stronie u amerykańskiego producenta i wydawcy gier wideo.

Źródło: blizzard.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię