Strona głównaWiadomościStartuje #NoticeMe Game Jam - do wygrania nagrody o łącznej wartości 33...

Startuje #NoticeMe Game Jam – do wygrania nagrody o łącznej wartości 33 000 dolarów

Dołącz do najnowszego game jamu GameMakera! Stań się częścią historii gamingu i zobacz swoje dzieło na automacie do gier w stylu retro.

#NoticeMe Game Jam startuje z pulą nagród o łącznej sumie 33 000 $ oraz opcją uwiecznienia zwycięzców, ogłoszonych przez supergwiazdę YouTube PewdiePie, miejscem na specjalnie zaprojektowanym automacie do gier retro.

Opera i GameMaker ogłaszają #NoticeMe Game Jam, który będzie trwać od 4 marca do 18 marca. Co ciekawe zwycięzców osobiście ogłosi na swoim kanale supergwiazda YouTube, PewDiePie, Twórcy gier, którzy podejmą się tego wyzwania, mają szansę wygrać nagrody o łącznej puli 33 tys. $. Staną także przed wyjątkową szansą umieszczenia ich gry w specjalnie zaprojektowanym automacie do gier retro.

Game Jam

Motyw #NoticeMe Game Jam zostanie ujawniony 4 marca, w dniu rozpoczęcia dwutygodniowych zmagań. Do dyspozycji uczestników będzie dostępne wielofunkcyjne bezpłatne oprogramowanie GameMaker Studio 2, na którym powstały taki gry jak m.in: Undertale czy Hotline Miami. Gry stworzone w ramach game jamu zostaną umieszczone na platformie do samodzielnej dystrybucji gier Opery, GXC, na której już znajduje się ponad 600 darmowych tytułów.

Poprzez #NoticeMe Game Jam chcemy zachęcić społeczność GameMakera do przesyłania swoich gier na GXC, nie tylko po to, aby dotrzeć do rosnącej bazy użytkowników Opery GX, ale także w celu, uwiecznienia ich dokonań w specjalnie zaprojektowanej maszynie gier arcade w stylu retro. — powiedział Russell Kay, szef GameMaker.

Do finału trafi 10 najlepszych tytułów wybranych przez panel ekspertów składający się z przedstawicieli Opery GX i GameMakera. O zwycięstwie zadecyduje publiczność, która w specjalnym plebiscycie zagłosuje na pięć najlepszych gier. To społeczność graczy ostatecznie zdecyduje, które tytuły trafią do trzech automatów arcade umieszczonych w muzeach gier wideo, salonach gier oraz na uczelniach na całym świecie. Autorzy zwycięskich tytułów otrzymają nagrody pieniężne z łącznej puli ponad 24 tys. USD.

Do zgarnięcia są dodatkowe nagrody, a #NoticeMe Game Jam daje szansę artystom i projektantom. Kategoria „Najlepsza okładka” to nagrody po 1000 USD za dwie gry z najlepszą okładką, a kolejne 7000 USD czeka w formie dodatkowych wyzwań (szczegóły zostaną ujawnione wkrótce).

#NoticeMe Game Jam rozpocznie się 4 marca. Zainteresowani zawodnicy mogą zarejestrować się tutaj oraz śledzić GameMaker i Opera GX na Twitterze, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię