Strona głównaWiadomościTargi i konferencjeState of Unreal - nowe wydarzenie od Epic Games, poświęcone Unreal Engine

State of Unreal – nowe wydarzenie od Epic Games, poświęcone Unreal Engine

Epic Games ogłasza kolejne wydarzenie z cyklu State of Unreal, gdzie deweloperzy pracujący na Unreal Engine będą rozmawiać o The Matrix Awakens oraz innych projektach opartych o ten silnik.

Nowe edycje Unreal Engine nie są może tak rozpowszechnione i wszechobecne jak UE3 było na początku lat 2000, ale i tak to narzędzie pozostaje jednym z najważniejszych i najpopularniejszych wyborów twórców na całym świecie. Jego kolejna wersja, UE5, otrzyma interesujące wydarzenie jeszcze w kwietniu.

Epic Games ogłosiło nowy event, otwarty dla każdego kto będzie chciał je obejrzeć. Nie jest jeszcze znana pełna agenda, ale lista prelegentów już jest imponująca. Wydarzenie zaplanowano na 15 kwietnia, a wystąpią m.in. Tim Sweeney oraz twórcy dema technologicznego The Matrix Awakens – jednego z najbardziej imponujących, grywalnych dem, jakie pojawiły się w ostatnich latach.

Zobacz: Matrix Awakens Tech Demo – daje nam obraz jak mogą wyglądać gry w obecnej generacji

Oprócz dyskusji o samym silniku, zaproszeni na State of Unreal goście będą rozmawiać m.in. właśnie o The Matrix Awakens. W planie wydarzenia znalazło się między innymi omówienie proceduralnego tworzenia zawartości, otwartych światów, jak również tworzenia miast i wyzwań technologicznych, które stoją na drodze ich twórców.

Warto w tym momencie przypomnieć, że z UE5 korzystają lub będą korzystać m.in. Fortnite, Black Myth: Wukong, ArcheAge 2 i Redfall. I z pewnością można powiedzieć, że prace nad The Matrix Awakens nie pozostały bez wpływu na proces tworzenia wspomnianych tytułów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamerant
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię