Strona głównaGryAktualnościSteam kończy wsparcie dla Windows 7 i 8

Steam kończy wsparcie dla Windows 7 i 8

Jeżeli jeszcze korzystacie z Windows 7 lub 8 to wygląda na to, że czas na przesiadkę. Valve zdecydowało, że Steam nie będzie już uruchamiał się na tych systemach.

Valve zapowiedziało, że za kilka miesięcy zakończy się wsparcie Steam dla starszych wersji systemu Windows. Na oficjalnej stronie pomocy technicznej Valve, pojawił się komunikat, w którym możemy przeczytać, że od 1 stycznia 2024 Steam przestanie wspierać Windows 7, Windows 8 oraz Windows 8.1. Tym samym nie będzie już możliwości uruchomienia gier i konieczna będzie aktualizacja OS-a.

Najnowsze funkcje Steama bazują na wbudowanej wersji Google Chrome, które nie działa już na starszych wersjach systemu Windows. Ponadto przyszłe wersje Steama będą wymagały aktualizacji funkcji i zabezpieczeń systemu Windows, obecnych tylko w systemie Windows 10 i nowszych.

Jednak chyba nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Według raportu, który ukazał się w lutym tego roku, z Win 7 oraz Win 8.1 korzysta zaledwie 1,53% i 0,34% wszystkich użytkowników Steam. W styczniu tego roku Microsoft również zakończył wspierać te systemy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię