Największa na świecie cyfrowa platforma gier stale się rozwija. Valve postawiło teraz na funkcje społecznościowe wprowadzając szereg nowych udogodnień na Czat Steam.

W nowej wersji czatu będziemy mogli w jasny i przejrzysty sposób porządkować znajomych, z którymi utrzymujemy kontakt przez Steam. Przede wszystkim pojawia się opcja ulubionych kontaktów, aby najbliższych przyjaciół mieć zawsze pod ręką. Ponadto znajomi będą grupowani, pod względem gry, w którą aktualnie grają. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi dołączenie do rozgrywki z przyjaciółmi. Dodatkowo będziemy mogli dowiedzieć co aktualnie robią w grze i w jakim zespole grają. Z kolei tworzenie czatów grupowych znacznie ułatwi kontakt ze sowim klanem.

Od teraz w rozmowach możemy dodawać filmy, obrazki, tweety i inne multimedia.

Poprawie ulega również jakość czata głosowego, co pozwoli na swobodniejszą komunikację podczas rozgrywki.

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji będzie możliwość tworzenia stałych czatów gier. Nie bedzie już konieczności weryfikacji za każdym razem, który z przyjaciół jest on line. Stała grupa to łatwiejsza komunikacja i organizacja kolejnego meczu. Dołączanie do grup ułatwi nam możliwość tworzenia bezpośrednich linków, które możemy przesłać za pośrednictwem e-maila lub Facebooka.

Valve podczas przygotowywania nowych funkcji zadbał z największą starannością o bezpieczeństwo graczy. Wszystkie przesłane wiadomości są szyfrowane oraz zabezpieczone przed możliwością weryfikacji twojego adresu IP.

Aby samodzielnie przetestować wersję beta wystarczy wejść TUTAJ.

Źródło: Steam

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię