Strona głównaWiadomościSteam rozbudowuje swój czat

Steam rozbudowuje swój czat

Największa na świecie cyfrowa platforma gier stale się rozwija. Valve postawiło teraz na funkcje społecznościowe wprowadzając szereg nowych udogodnień na Czat Steam.

W nowej wersji czatu będziemy mogli w jasny i przejrzysty sposób porządkować znajomych, z którymi utrzymujemy kontakt przez Steam. Przede wszystkim pojawia się opcja ulubionych kontaktów, aby najbliższych przyjaciół mieć zawsze pod ręką. Ponadto znajomi będą grupowani, pod względem gry, w którą aktualnie grają. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi dołączenie do rozgrywki z przyjaciółmi. Dodatkowo będziemy mogli dowiedzieć co aktualnie robią w grze i w jakim zespole grają. Z kolei tworzenie czatów grupowych znacznie ułatwi kontakt ze sowim klanem.

Od teraz w rozmowach możemy dodawać filmy, obrazki, tweety i inne multimedia.

Poprawie ulega również jakość czata głosowego, co pozwoli na swobodniejszą komunikację podczas rozgrywki.

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji będzie możliwość tworzenia stałych czatów gier. Nie bedzie już konieczności weryfikacji za każdym razem, który z przyjaciół jest on line. Stała grupa to łatwiejsza komunikacja i organizacja kolejnego meczu. Dołączanie do grup ułatwi nam możliwość tworzenia bezpośrednich linków, które możemy przesłać za pośrednictwem e-maila lub Facebooka.

Valve podczas przygotowywania nowych funkcji zadbał z największą starannością o bezpieczeństwo graczy. Wszystkie przesłane wiadomości są szyfrowane oraz zabezpieczone przed możliwością weryfikacji twojego adresu IP.

Aby samodzielnie przetestować wersję beta wystarczy wejść TUTAJ.

Źródło: Steam

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię