Strona głównaWiadomościSteam Spy kończy swoją działalność z powodu zmian w polityce prywatności Valve

Steam Spy kończy swoją działalność z powodu zmian w polityce prywatności Valve

Steam Spy prezentujący wiele ciekawych statystyk dotyczących gier i graczy korzystających z platformy Valve wkrótce zakończy działalność. Administrator Sergey Galyonkin poinformował, że decyzja została podyktowana zmianą ustawień prywatności użytkowników, które powodują ukrycie większości informacji wykorzystywanych przez Steam Spy.

W najnowszym wpisie na blogu Steam ogłosił, że ustawienia prywatności profilu pozwolą teraz użytkownikom zarządzać sposobem w jaki są widoczni dla znajomych oraz innych użytkowników Steam. Prawdopodobnie zmiana ta została spowodowana ostatnią aferą związaną z Facebookiem i Cambridge Analytica. Valve twierdzi, że jest to związane z wolą użytkowników.

Jedna z tych zmian powoduje, że gry w bibliotece użytkowników będą domyślenie ukryte. Dane te były wykorzystywane przez Steam Spy i w tej sytuacji serwis nie będzie mógł dalej działać. Niektórzy użytkownicy mogą zdecydować się udostępnić informacje o posiadanych grach, ale Galayonkin mówi, że nie będzie to wystarczające aby uzyskać wiarygodne szacowania.

Galyokin napisał na swoim koncie na Twitterze:

Aby była jasność – nie wynika to z nowych ustawień prywatności. Dzieje się tak dlatego, że Steam właśnie ukrył bibliotekę gier wszystkich graczy.

Kolejną zmianą prywatności wprowadzaną przez Valve jest tryb „ukryty”. Będzie on działał obok trybu online, z dala od komputera i offline, dzięki czemu jesteś widoczny jak w offline, ale możesz odbierać i wysyłać wiadomości do znajomych. Funkcjonalność wkrótce zostanie udostępniona.

Źródło: techspot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię