Strona głównaWiadomościSystem Creative Sound BlasterX Kratos S5 to perełka wśród urządzeń dźwiękowych

System Creative Sound BlasterX Kratos S5 to perełka wśród urządzeń dźwiękowych

Zestaw głośnikowy 2.1 Creative Sound BlasterX Kratos S5 jest balsamem dla starganych uszy graczy. Poszukując dobrej jakości dźwięku nie sposób przejść obojętnie w pobliżu jednego z najlepszych systemów audio 2.1.

Od dobrych głośników oczekujemy czystości dźwięku, dobrego brzmienia i wielości funkcji umożliwiających konfigurowanie profili dźwięku. Z kolei od tych najlepszych zestawów wymagamy znacznie więcej niż tylko przyzwoitych standardów. Wiedzą o tym najlepiej gracze, których sprzęt musi wynosić ich pasję ponad przeciętność.

Z takiego założenia wyszli twórcy zestawu głóśników Creative Sound BlasterX Kratos S5. Wszyscy, którzy myślą, ze jest to zwykłe 2+1 są w ogromnym błędzie. Faktycznie w opakowaniu znajdziemy 2 satelitki o mocy łącznej 24W i 36W subwoofer, jednakże ich jakość przekracza tabelaryczne wartości.

Cechują się próbkowaniem dźwięku na poziomie 24bity/96 kHz i obsługą wirtualnego systemu przestrzennego w standardzie 7.1. Dzięki wbudowanej karcie dźwiękowej pasmo przenoszenia głośników jest wykorzystane w 100%, toteż filmy, gry, czy muzyka będą odtwarzane niczym w oryginalnym studio dźwiękowym.

Choć nie zedrze krótkiej spódniczki z właścicielek pięknych nóg, ani nie powibija szyb u sąsiadów, ale z pewnością wydobywany z membran dźwięk, w obu przypadkach wprowadzi je w ruch. Stanie się tak za sprawą wykorzystania drewnianej obudowy, która skuteczniej tłumi rezonowanie dźwięku i lepiej odbija ze ścianek nieprzekłamany „hałas”. W uzyskaniu efektu przestrzennego pomoże system BlasterX Acoustic Engine Pro, który umożliwi ręczną manipulacje pdbicia basów oraz indywidualną personalizację profilów dźwięku.

Nie samym jednak dźwiękiem gracz żyje. Liczą się również wrażenia estetyczne i te w trakcie korzystania z Creative Sound BlasterX Kratos S5 będą również zaspokojone. Zestaw głośnikowy posiada z przodu obudowy panel LED. Pracuje on z systemem Aurora Reactive odpowiadającym za iluminację RGB. Jeśli posiadamy inny sprzęt zgodny z obsługą podświetlenia RGB, wówczas możemy dopasować grę światła do reszty akcesoriów komputerowych.

  

Zestaw głośników możemy podłączyć na dwa sposoby. Przy wykorzystaniu złącza USB, które oferuje wyższe progi częstotliwości, bądź przez kabel analogowy. Istnieje jeszcze możliwość podłączenia głośników do telewizora przez adapter RCA mający z jednej strony wyjście analogowe mini-jack, a z drugiej wejścia na cinche audio. Poziom dźwięku możemy ustawić poprzez oprogramowanie systemowe lub ręczną zmienić przez zewnętrzne pokręto głośności podłączone przewodem do panelu subwoofera.

W polsich sklepach zestaw Creative Sound BlasterX S5 będzie kosztować 699 zł. W ramach zakupu otrzymamy wdzięczność producenta i dwa lata gwarancji na sprzęt.

Źródło: Creative

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię