Strona głównaEsportSzef Ninjas in Pyjamas: Organizacja jest ważniejsza niż zawodnicy

Szef Ninjas in Pyjamas: Organizacja jest ważniejsza niż zawodnicy

W ostatnich miesiącach nie najlepiej radzą sobie zawodnicy Ninjas in Pyjamas w rozgrywkach Counter-Strike: Global Offensive. Sprawę skomentował szef organizacji, który podkreślił, że najważniejsza jest marka, a dopiero później są zawodnicy.

W drużynie Ninjas in Pyjamas gra wielu, legendarnych wręcz zawodników. Od wielu lat z organizacją są związani między innymi Adam „Friberg” Friberg, Christopher „GeT_RiGhT” Alesund, Patrick „f0rest” Lindberg oraz Riochard „Xizt” Landstrom. Całkiem niedawno dołączył do nich też William „draken” Sundin, który zastąpił Jacoba „Pytha” Mourujarvi. Niestety, pomimo tych zmian zespołowi cały czas nie idzie najlepiej. Drużyna, która jeszcze kilka lat temu była niemal niepokonana, dzisiaj jest cieniem samej siebie. Szczególnie zawodzi GeT_RiGhT, który dwa razy był wybierany najlepszym zawodnikiem na świecie (2013 i 2014), a od początku 2017 gra bardzo słabo. Sprawę zdecydował się nawet skomentować prezes Ninjas in Pyjamas – Hicham Chahine.

– Dla nas marka jest zawsze najważniejsza. Gracze o tym wiedzą. Menadżerowie o tym wiedzą. NiP jest organizacją, w której zawodnicy nie są najważniejsi. Jeśli będą potrzebne zmiany, to ok. Nawet jeśli trzeba będzie zmienić Friberga, f0resta lub GeT_RiGhTa. Żaden zawodnik nie może czuć się pewnie w NiP w żadnym momencie. Fani muszą mieć tego świadomość – skomentował szef Ninjas in Pyjamas w wywiadzie z serwisem Slingshot.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w ciągu ostatnich 18 miesięcy w Ninjas in Pyjamas doszło aż do czterech zmian zawodników. Przez zespół przewinęli się między innymi Maikelele, Pyth, Allu, a teraz Draken. Zawsze wskakują oni na miejsce „tego piątego”. Jednocześnie Friberg, Xizt, GeT_RiGhT i f0rest cały czas pozostają w zespole. Niestety, żadna roszada w składzie nie przyniosła oczekiwanego skutku. Dla przykładu nindże w pidżamach w styczniu 2017 roku po raz pierwszy nie wzięli udział w turnieju rangi major, ponieważ nie zdołali się na niego zakwalifikować.

Szef organizacji dodał także, że dołączenie do zespołu Drakena miało sprawić, że pozostali zawodnicy będą czuć się bardziej komfortowo. Wcześniej byli zmuszeni grać na pozycjach, do których nie przywykli, np. f0rest był snajperem, a teraz będzie mógł znowu grać z karabinem, z którym czuje się najlepiej. Jednocześnie GeT_RiGhT wróci do roli lurkera, Friberg będzie suportem, a Xizt prowadzącym. Z kolei draken przejmie AWP.

Źródło: Slingshot Esports

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię