Strona głównaEsportSzeregi AGO Esports coraz potężniejsze. Do organizacji dołącza kolejna dywizja

Szeregi AGO Esports coraz potężniejsze. Do organizacji dołącza kolejna dywizja

AGO Esports zdecydowała się na niezwykle ryzykowny krok. Tak ryzykowny, że będzie pierwszą organizacją w Polsce i drugą w Europie, która się tego podejmie – chodzi o zakontraktowanie dywizji Fortnite.

Nowi zawodnicy, którzy od dzisiaj będą reprezentować barwy AGO, do tej pory grali jako Position 69 i mogą się pochwalić tytułem najlepszej formacji Fortnite w Polsce. W skład drużyny wchodzą:

– Mateusz 'MATIZORD’ Naumienko
– Cyprian 'Skosas’ Bednarczyk
– Dawid 'Buhuu’ Bugajski
– Krystian 'Serwa’ Serwatka

Gracze, którzy oprócz Fortnite mają też doświadczenie w innych grach, takich jak CS: GO oraz Paladins, podpisali z organizacją kontrakty na okres trzech lat. Z tej okazji kapitan zespołu – MATIZORD wyraził swoje podziękowania w kierunku organizacji: „Reprezentowanie AGO Esports to wielki prestiż. Dla mnie i mojej drużyny to największa szansa jaką dostaliśmy w naszym esportowym życiu. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować za kredyt zaufania jakim obdarowało nas kierownictwo organizacji. Fortnite to tytuł który budzi dużo kontrowersji. kiedy mowa o jego esportowym aspekcie. Dołożymy wszelkich starań aby pokazać że w grze typu Battle Royal rywalizacja jest na równie wysokim poziomie co w innych wiodących tytułach.”

O swoich nadziejach związanych z nowym projektem wypowiedział się też CEO organizacji, Jakub Szumielewicz: Podejmujemy duże ryzyko inwestując w dywizję Fortnite. Wierzymy jednak, że nowy gatunek – Battle Royal to przyszłość rozgrywek esportowych. Zdecydowaliśmy się na taki krok, gdyż widzimy jak ten tytuł dynamicznie się rozwija. Już teraz jest drugą najchętniej oglądaną grą w internecie. Jako AGO Esports chcemy wyznaczać trendy, dlatego jako pierwsi w Europie otwieramy sekcję w topową produkcję studia Epic Games.”

Przypomnijmy, że jest to kolejny etap rozbudowywania organizacji, po tym jak kilka tygodni temu zdobyła ona reprezentanta w karciance Hearthstone. Co sądzicie o ruchu na jaki zdecydowała się organizacja?

Źródło: AGO Esports

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię