Strona główna Esport Szeregi AGO Esports coraz potężniejsze. Do organizacji dołącza kolejna dywizja

Szeregi AGO Esports coraz potężniejsze. Do organizacji dołącza kolejna dywizja

- Reklama -

AGO Esports zdecydowała się na niezwykle ryzykowny krok. Tak ryzykowny, że będzie pierwszą organizacją w Polsce i drugą w Europie, która się tego podejmie – chodzi o zakontraktowanie dywizji Fortnite.

Nowi zawodnicy, którzy od dzisiaj będą reprezentować barwy AGO, do tej pory grali jako Position 69 i mogą się pochwalić tytułem najlepszej formacji Fortnite w Polsce. W skład drużyny wchodzą:

– Mateusz ‘MATIZORD’ Naumienko
– Cyprian ‘Skosas’ Bednarczyk
– Dawid ‘Buhuu’ Bugajski
– Krystian ‘Serwa’ Serwatka

Gracze, którzy oprócz Fortnite mają też doświadczenie w innych grach, takich jak CS: GO oraz Paladins, podpisali z organizacją kontrakty na okres trzech lat. Z tej okazji kapitan zespołu – MATIZORD wyraził swoje podziękowania w kierunku organizacji: “Reprezentowanie AGO Esports to wielki prestiż. Dla mnie i mojej drużyny to największa szansa jaką dostaliśmy w naszym esportowym życiu. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować za kredyt zaufania jakim obdarowało nas kierownictwo organizacji. Fortnite to tytuł który budzi dużo kontrowersji. kiedy mowa o jego esportowym aspekcie. Dołożymy wszelkich starań aby pokazać że w grze typu Battle Royal rywalizacja jest na równie wysokim poziomie co w innych wiodących tytułach.”

O swoich nadziejach związanych z nowym projektem wypowiedział się też CEO organizacji, Jakub Szumielewicz: Podejmujemy duże ryzyko inwestując w dywizję Fortnite. Wierzymy jednak, że nowy gatunek – Battle Royal to przyszłość rozgrywek esportowych. Zdecydowaliśmy się na taki krok, gdyż widzimy jak ten tytuł dynamicznie się rozwija. Już teraz jest drugą najchętniej oglądaną grą w internecie. Jako AGO Esports chcemy wyznaczać trendy, dlatego jako pierwsi w Europie otwieramy sekcję w topową produkcję studia Epic Games.”

Przypomnijmy, że jest to kolejny etap rozbudowywania organizacji, po tym jak kilka tygodni temu zdobyła ona reprezentanta w karciance Hearthstone. Co sądzicie o ruchu na jaki zdecydowała się organizacja?

Źródło: AGO Esports

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE