Strona głównaEsportT-Mobile Polska pomoże rozwinąć skrzydła esportowej Lidze Akademickiej

T-Mobile Polska pomoże rozwinąć skrzydła esportowej Lidze Akademickiej

Rozgrywki studenckie otrzymały silne wsparcie od operatora sieci komórkowej. Drugi sezon esportowych zmagań odbędzie się pod hasłem T-Mobile Liga Akademicka.

Spore zainteresowanie graczy Ligą Akademicką przykuło uwagę T-Mobile, które aktywnie wspiera polską scenę esportu. Tym razem zaangażuje się jeszcze bardziej w rozwój sieciowych rozgrywek. Objęło partnerstwem tytularnym nadchodzący drugi sezon turnieju studenckiego rozpoczynający się już 3 marca.

Wiąże się to nie tylko ze zmianami w nazewnictwie. T-Mobile Liga Akademicka od drugiego sezonu nie będzie realizowana tylko w jednej grze League of Legends. Zostaną uruchomione również ligi StarCraft II i Overwatch, co pozwoli przyciągnąć jeszcze więcej graczy i kibiców. Drużyny składające się wyłącznie ze studentów powalczą o pulę nagród, która tym razem wyniesie 45 tys. złotych.

Bazą dla systemu prowadzenia rozgrywek jest model, w którym odbywają się ligi studenckie koszykówki i futbolu w USA. Zapisy drużyn na nowy sezon będą trwać od 29 stycznia do 9 lutego, zaś mecze kwalifikacyjne wystartują 12 lutego. Fazę zasadniczą T-Mobile Ligi Akademickiej zainauguruje 1 marca jako pierwszy mecz LoL-a. Wszystkie rozgrywki mają zakończyć 15 kwietnia, a potem najlepsze drużyny ligi wezmą udział w meczach Play-off na przestrzeni 17-29 kwietnia.    

Źródło: T-Mobile

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię