Strona głównaWiadomościTak MSI GeForce GTX 1080 Gaming X Plus prezentuje się na zdjęciach

Tak MSI GeForce GTX 1080 Gaming X Plus prezentuje się na zdjęciach

Wkrótce na sklepowe półki powinny trafić pierwsze karty graficzne Nvidia GeForce GTX 1080 oraz GTX 1060 z nowymi, szybszymi pamięci GDDR5. Do sieci wyciekły właśnie zdjęcia jednego z takich modeli. Dokładnie chodzi o MSI GeForce GTX 1080 Gaming X Plus.

Nvidia już jakiś czas temu zapowiedziała wprowadzenie nowych kart graficznych GeForce GTX 1080 oraz GTX 1060 z szybszymi pamięciami. Wydajniejszy model zyskał moduły 11 Gbps zamiast standardowych 10 Gbps. Z kolei odświeżone wersje GTX 1060 będą działać z pamięciami 9 Gbps (wcześnie było to 8 Gbps). W praktyce powinno się to przełożyć na minimalnie wyższe wydajności, ale raczej nie należy spodziewać się cudów. Wzrost o kilka klatek na sekundę, to maksimum.

Nowe karty już wkrótce powinny trafić na sklepowe półki. Pojawia się coraz więcej informacji na temat modeli produkowanych przez konkretne firmy. Jedną z nich jest MSI, które szykuje wersję GTX 1080 Gaming X Plus. Do sieci wyciekły właśnie zdjęcia karty, a już wkrótce powinny pojawić się pierwsze testy w zagranicznych redakcjach. Karta nie różni się specjalnie od standardowego modelu Gaming X Plus. Prawdę mówiąc, to są to sprzęty bliźniacze. Wyposażone są w identyczne chłodzenie. Oba mają podwyższone taktowania rdzenia. Jedyna różnica to właśnie nowe, szybsze pamięci GDDR5. Sam jestem ciekaw, jak przełożą się one na wzrost wydajności. Ale jak już wspominałem, nie będzie on zbyt duży, o ile w ogóle da się jakiś zauważyć.

Źródło: Guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię