Strona głównaWiadomościTak się kończy cwaniakowanie. Twórcy szufli CSGO z zarzutami

Tak się kończy cwaniakowanie. Twórcy szufli CSGO z zarzutami

Wielu YouTuberów nie ma zbyt dobrej opinii, ale to tylko i wyłącznie ich własna wina. Oszukiwanie i zwodzenie swoich widzów jeszcze nikomu nie wyszło na dobre. Dobrze wiedzą o tym TmarTn i Syndicate, którzy otrzymali zarzuty od Federalnej Komisji Handlu.

Trevor ‘TmarTn’ Martin oraz Thomas ‘Syndicate’ Cassell mają w sumie grubo ponad 10 mln subskrybentów na YouTubie. Bez wątpienia zaliczają się do najbardziej rozpoznawalnych twórców o tematyce growej. Ale znany, to nie to samo co szanowany lub uczciwy. Obaj Youtuberzy dopuścili się haniebnego procederu oszukiwania swoich widzów. Na szczęście spotkała ich za to kara.

TmarTn i Syndicate stworzyli stronę hazardową CSGO Lotto. Można było obstawiać na niej skinami do Counter-Strike: Global Offensive. Już samo to może budzić pewne wątpliwości i dla wielu osób jest godne potępienia. Panowie znaleźli sobie skuteczny sposób na zarabianie pieniędzy. Pieniądze wyciągali często od użytkowników nieletnich, gdyż na stronie nie było weryfikacji wieku. Dodatkowo oswajali młodocianych z hazardem, co w przyszłości może mieć dla nich zgubne konsekwencje. Na szczęście Valve kilka miesięcy temu ostro wzięło się za strony tego typu i niewiele z nich przetrwało do dzisiaj.

Czym zatem Youtuberzy sobie nagrabili? Reklamami na popularnym serwisie z filmami. Jak już wspominałem, obaj mają dość dużą bazę subskrybentów i chwała im za to. Problem polega na tym, że oszukiwali swoich odbiorców. Obaj Panowie reklamowali CSGO Lotto nie informując, że strona należy do nich. Co więcej, prezentowali na filmach ustawione gry, w których wyjątkowo „szczęśliwie” zdobywali wiele wartościowych skinów. Poza tym nawiązywali współpracę z innymi twórcami, którym płacili od 2,5 do 55 tys. dolarów za reklamowanie strony. Wpisy nie były w żaden sposób oznaczane i zawierały wyłącznie same pochwały.

Sprawą TmarTn i Syndicate zajęła się Federalna Komisja Handlu. YouTuberzy poszli na ugodę z funkcjonariuszami i zdecydowali się ujawnić wszystkie powiązania i wszystkich influencerów, którzy promowali ich produkt. Poza tym FTC wysłało ostrzeżenia do ponad 24 innych twórców i streamerów z wytycznymi na temat ich działalności.

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię