Strona głównaWiadomościTak wygląda pierwszy GTX 2080 - karta graficzna Nvidia GeForce nowej generacji

Tak wygląda pierwszy GTX 2080 – karta graficzna Nvidia GeForce nowej generacji

Maxsun właśnie zaprezentował publicznie pierwszą kartę graficzną Nvidia GeForce nowej generacji. Nowy model GTX wyposażony jest w potrójny wentylator i zajmuje dwa sloty. Karta jest częścią serii iCraft segmentu premium.

Wygląda na to, że karta jest podświetlana czterema paskami LED RGB. Podświetlone zostało również logo GeForce GTX. To co jeszcze możemy zauważyć na zdjęciu to jedno 8-pinowe złącze zasilania. To o tyle ciekawe, że wcześniejsze zdjęcia płytki PCB sugerowały konieczność stosowania dwóch złączy zasilania: 8- i 6-pinowego. Warto jeszcze zwrócić uwagę na dwuslotowy system chłodzenia z trzema wentylatorami. W karcie nie ma też złącza DVI, ale to akurat nie powinno dziwić. Nvidia zamierza zrezygnować z tego standardu między innymi na rzecz USB-C z VirtualLink.

Nowy GTX iCraft nie ma żadnego oznaczenia modelu, więc nie mamy ostatecznie pewności, czy jest to model GTX 2080/1180. Jednak na podstawie wcześniejszych doniesień możemy domniemywać, że właśnie o ten model chodzi. W końcu to on, jako pierwszy, ma zagościć na sklepowych półkach.

Maxun jest chińskim partnerem firmy NVIDIA. Ich karty produkowane są na rynek azjatycki, więc nie zaprezentowany model nie będzie dostępny w Polsce.

Źródło: videocardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię