Strona głównaGryTemtem to gra, która ma zastąpić Pokemony na PC-tach

Temtem to gra, która ma zastąpić Pokemony na PC-tach

Nie mam wątpliwości – jedną z serii gier, której gracze komputerowi mogą zazdrościć konsolowcom są Pokemony. Każdy przecież zna Pikachu, Charizarda czy Mewto, o czym świadczy ogromna popularność Pokemon GO. Może już wkrótce dostaniemy coś, co może produkt Nintendo zastąpić.

Temtem to produkcja, która ma dopiero szansę powstać. Twórcy umieścili ją na Kickstarterze. Za cel postawili sobie kwotę 70 tys. dolarów, więc nie jest to szczególnie wymagająca kampania. Aktualnie mają uzbierane ponad 24 tys. dolarów i zostało im jeszcze 33 dni do końca, więc jest spora szansa na sukces.

Jeśli chodzi o samą grę, to nie ma co się oszukiwać, to ma być podróbka Pokemonów, tylko na komputery. Wspólnych elementów jest wiele. Przede wszystkim gra ma polegać na łapaniu stworków, trenowaniu ich i walczeniu z innymi trenerami. Temtemy mają swoje typy, które są słabsze lub mocniejsze przeciwko innym. Stworki mogą ewoluować. Nie zabraknie też jajek, które można hodować. W skrócie – trochę inne Pokemony.

Na szczęście twórcy planują kilka rzeczy, których w Pokemonach mogło brakować. To między innymi możliwość personalizowania postaci oraz własnego domu. Deweloper ma w planach również tryby kooperacyjny oraz multiplayer. A skoro będzie tryb dla wielu graczy, to będą też rankingi najlepszych. Brzmi zachęcająco? Moim zdaniem bardzo. Wiem, że to nie będą Pokemony, ale nie oznacza to, że gra będzie słaba. Szczególnie ciekawie zapowiada się rozgrywka online. Jeśli chcecie wesprzeć grę, to odsyłamy na Kickstartera. Gra ma zadebiutować na Steamie jeszcze w tym roku, chociaż na początku w ramach programu wczesnego dostępu.

[you tube=1V0X31Ncwcg]

Źródło: Overclock3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię