Strona głównaWiadomościTerrorysta z Nowej Zelandii namawiał do subskrypcji kanału znanego youtubera

Terrorysta z Nowej Zelandii namawiał do subskrypcji kanału znanego youtubera

Informacja o ataku terrorystycznym, jaki miał dzisiaj miejsce w Nowej Zelandii zszokowała wszystkich. Dodatkowej grozy dodaje fakt, że napastnik transmitował wszystko na żywo. Namawiał on także oglądających do zasubskrybowania kanału jednego ze znanych youtuberów. Szczegóły poniżej.

W Nowej Zelandii w Chrischurch doszło do ataku na dwa meczety, w których zginęło 49 osób, a ponad 48 zostało ciężko rannych. Policja zatrzymała trzech mężczyzn oraz jedną kobietę. Pierwszy z ataków rozpoczął się ok. godziny 14:45 czasu lokalnego, a cały zamach był transmitowany na żywo na Facebooku. Napastnik przed oddaniem pierwszego strzału powiedział:

Pamiętajcie chłopaki, subskrybujcie PewDiePie

Felix Kjellberg bardzo szybko zareagował i wydał oświadczenie, jednak nie uchroniło go to przed oskarżeniami części społeczeństwa. W sieci pojawiają się głosy broniące youtubera, ale nie brakuje również oskarżeń i przykrych słów.

Sytuacja spowodowała, że obecnie na Twitterze najczęściej używanymi tagami są #NewZealand, #Christchurch oraz #PewDiePie. Wielu internautów nie chce zrozumieć, że Kjellberg nie miał związku z atakiem.

PewDiePie jest jednym z najpopularniejszych Youtuberów i od pewnego czasu walczy o pierwsze miejsce z T-Series. Z tego powodu często używa on zwrotu subskrybujcie PewDiePie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię