Strona głównaWiadomościRozrywkaThe Elder Scrolls V: Skyrim – oficjalna gra planszowa

The Elder Scrolls V: Skyrim – oficjalna gra planszowa

Może się wydawać, że Skyrim wyszedł na wszystkie możliwe oraz kilka dziwnych platform. Okazuje się jednak, że zabrakło jednej bardzo ważnej platformy – stołu. Teraz gracze dostaną TESV jako grę planszową.

Stołową wersję The Elder Scrolls V: Skyrim opracowuje i wyda Modiphius Entertainment. Firma planuje zebrać fundusze na stworzenie „portu” Skyrim w ramach zbiórki. Na stronie projektu twórcy opisali grę jako epicką kooperację planszową, w którą będzie mogło grać od jednego do czterech graczy.

Zobacz: Games with Gold – znamy propozycję Microsoftu na marzec

W zasadzie jest to bardzo zaskakujące, że tak długo trwało, aż ktoś zabrał się za zrobienie planszówki Skyrim (Monopoly się nie liczy). Prawdopodobnie gra będzie zawierała jedno z głównych zadań jakie mieliśmy okazję wykonać w grze. Modiphius nie zdradziło więcej szczegółów na temat projektu. Wiemy tyle, że gra została już w całości zaprojektowana i przekazana do Tabletop Simulator, aby wszyscy mogli zobaczyć jak działa.

Wcześniej ekipa Modiphius stworzyła gry oparte na Fallout, Vampire: The Masquerade, Dishonored, a nawet Kung Fu Panda. Dodatkowo obsługuje angielską wersję gry Mutant, na której bazuje gra wideo Mutant Year Zero: Road to Eden. Nie wszystkie jej projekty to tradycyjne gry planszowe, a Dishonored to planszowa gra fabularna.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię