Strona głównaGryAktualnościThe Sims 4 przegląd rozszerzeń, dodatków i akcesoriów

The Sims 4 przegląd rozszerzeń, dodatków i akcesoriów

Seria The Sims ma już ponad dwadzieścia lat i przez ten czas rozkochała w sobie tysiące graczy. Najnowsza, czwarta część serii zdążyła dorobić się kilku dodatków oraz wielu pakietów z akcesoriami. Aby, nie pogubić się w tym wszystkim, przygotowaliśmy ich dokładne zestawienie.

Bez wątpienia seria The Sims jest jedną z najbardziej rozbudowanych gier. Wszystko to zawdzięcza dodatkom, zarówno w postaci rozszerzeń jak i zestawów przedmiotów i akcesoriów przeznaczonych dla naszych wirtualnych podopiecznych. Tym razem skupimy się wyłącznie na The Sims 4 i dokładniej omówimy każdy DLC oraz pakiet z akcesoriami jaki trafił do gry.

The Sims 4 swoją premierę PC miało 2 września 2014 roku, do Polski trafiły dwa dni później. Nowa wersja gry została wzbogacona o nowe mechaniki. Simy zaczęły przeżywać różne emocje jak złość, radość, które z kolei mają bezpośredni wpływ na ich rozwój. Niestety wiele rozwiązań wprowadzonych w trójce zostało porzuconych np. brak małych dzieci czy basenów, które pojawiły się w kolejnych dodatkach.

Podobnie jak poprzednie części możliwości gry zostały rozszerzone o dodatkową zawartość. Twórcy gry podzielili je na trzy kategorie:

 • Akcesoria – pakiet dodaje nowe ubrania, przedmioty, meble itp. bez wprowadzania zmian w rozgrywce;
 • Pakiety rozgrywki – wprowadzają nowe funkcje i zmiany w mechanice;
 • Rozszerzenia – wprowadzają do gry nowe zawody, zwierzęta lub miejsca życia Simów np. uniwersytet, tropikalną wyspę.

The Sims 4 – Rozszerzenia

 • Witaj w pracy (Get to Work) – data premiery 2 kwietnia 2015;
 • Spotkajmy się (Get Together) – data premiery 10 grudnia 2015;
 • Miejskie życie (City Living) – data premiery 10 listopada 2017;
 • Psy i koty (Cats & Dog) – data premiery 10 listopada 2017;
 • Cztery pory roku (Seasons) – data premiery 22 czerwca 2018;
 • Zostań gwiazdą (Get Famous) – data premiery 16 listopada 2018;
 • Wyspiarskie życie (Island Living) – data premiery 21 czerwca 2019;
 • Uniwersytet (Discover University) – data premiery 15 listopada 2019;
 • Życie eko (Eco Lifestyle) – data premiery 5 czerwca 2020;

The Sims 4 – Pakiety rozgrywki

 • Ucieczka w plener (Outdoor Retreat) – data premiery 13 stycznia 2015;
 • Dzień w Spa (Spa Day) – data premiery 14 lipca 2015;
 • Zjedzmy na mieście (Dine Out) – data premiery 7 czerwca 2016;
 • Wampiry (Vampires) – data premiery 24 stycznia 2017;
 • Być rodzicem (Parenthood) – data premiery 30 maja 2017;
 • Przygoda w dżungli (Jungle Adventure) – data premiery 27 lutego 2018;
 • StrangerVille (StrangerVille) – data premiery26 lutego 2019;
 • Kraina Magii (Realm of Magic) – data premiery 10 września 2019;

The Sims 4 – Akcesoria

 • Wytworne przyjęcie (Luxury Party Stuff) – data premiery 19 maja 2015;
 • Perfekcyjne Patio (Perfect Patio Stuff) – data premiery 16 czerwca 2015;
 • Kuchnia na wypasie (Cool Kitchen Stuff) – data premiery 11 sierpnia 2015;
 • Upiorności (Spooky Stuff) – data premiery 29 września 2015;
 • Kino domowe (Movie Hangout Stuff) – data premiery 12 stycznia 2016;
 • Romantyczny ogród (Romantic Garden Stuff) – data premiery 9 lutego 2016;
 • Pokój dzieciaków (Kids Room Stuff) – data premiery 28 czerwca 2016;
 • Zabawa na podwórku (Backyard Stuff) – data premiery 19 lipca 2016;
 • Styl dawnych lat (Vintage Glamour Stuff) – data premiery 6 grudnia 2016;
 • Wieczór na kręgielni (Bowling Night Stuff) – data premiery 29 marca 2017;
 • Fitness (Fitness Stuff) – data premiery 20 czerwca 2017;
 • Małe dzieci (Toddler Stuff) – data premiery 24 sierpnia 2017;
 • Wielkie pranie (Laundry Day Stuff) – data premiery 16 stycznia 2018;
 • Mój pierwszy zwierzak (My First Pet Stuff) – data premiery 13 marca 2018;
 • Moschino – data premiery 13 sierpnia 2019;
 • Kompaktowe wnętrza (Tiny Living Reveal) – data premiery 21 stycznia 2020;

Opis rozszerzeń do The Sims 4:

Witaj w pracy (Get to Work)

The Sims 4 Witaj w pracy

Premiera Witaj w pracy miała miejsce drugiego kwietnia 2015 roku. Rozszerzenie wprowadza do gry możliwość założenia własnej firmy handlowej, agencji detektywistycznej a także pójście ścieżką kariery doktora lub naukowca.

Witaj w pracy daje nam również pełną kontrolę nad tym co Sim robi w pracy. Jako właściciel sklepu to my decydujemy jakim rodzajem asortymentu handlujemy, odpowiadamy również za zatrudnianie i zwalnianie pracowników, mówiąc krótko – odpowiadamy za każdy aspekt naszej działalności gospodarczej.

Jako naukowiec zajmujemy się tworzeniem szalonych wynalazków. Sim detektyw bada miejsca zbrodni takie jak baseny bez drabinek, spalone pokoje bez drzwi czy piwnice bez wyjścia ;). Jako „eskulap” przejmujemy opiekę nad pacjentami, odbieramy porody i przeprowadzamy operacje.

Dzięki nowym umiejętnościom Simy mogą tworzyć unikalne przedmioty do zabawy w grze. Zdjęcia, torty oraz dania można sprzedawać by zarobić dodatkowe Simoleony.

Spotkajmy się (Get Together)

The Sims 4 Spotkajmy się

Spotkajmy się to drugie rozszerzenie The Sims 4, zostało wypuszczone 10 grudnia 2015. Tym razem tematem przewodnim są kluby i spotkania towarzyskie. Rozszerzenie umożliwia tworzenie klubów tematycznych rodem z amerykańskich filmów. Gracz decyduje jaki rozdaj klubu zakłada czy będzie to klub książki, malarski, gier, taneczny.

Rozszerzenie wprowadza również nowe stroje i fryzury dla Simów, meble oraz dekoracje do domów.

Miejskie życie (City Living)

The Sims 4 Miejskie życie

To trzeci oficjalny dodatek, jego premiera miała miejsce listopada 2017. Tym razem nasze Simy porzucą życie na przedmieściach i przeprowadzą się do miasta San Myshuno gdzie zasmakują wielkomiejskiego życia. Dodatek wprowadza nowe mieszkania, nowe otoczenie i ścieżki kariery, którymi będziemy mogli podążać.

San Myshuno miejsce pełne rozrywek i atrakcji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to miejsce zarówno dla Simów miłujących sztukę, sport, relaks, modę oraz dobrze zjeść. Duża liczba sąsiadów sprzyja zawieraniu nowych znajomości oraz urządzeniu imprez.

Nasza przygoda zaczyna się od obskurnego ciasnego mieszkania z karaluchami, by wraz z rozwojem naszej kariery zawodowej przenieść się do luksusowego apartamentu rodem z czasopism wnętrzarskich.

Miejskie życie to także możliwość podjęcia przez Simów nowych zawodów takich jak polityk, krytyk kulinarny, krytyk sztuki. A może lepsza będzie ścieżka kariery w mediach społecznościowych? wybór zależy tylko od Was.

Wraz z dodatkiem do gry wprowadzone zostały nowe stroje, fryzury Simów oraz meble i dekoracje do urządzania wnętrz.

Psy i koty (Cats & Dog)

The Sims 4 Psy i Koty

Premiera dodatku miała miejsce 10. listopada 2017 roku. Zgodnie z tytułem do rozgrywki zostały wprowadzone psy oraz koty. Od teraz Simy mogą zajmować się prowadzeniem hodowli futrzastych przyjaciół. Co więcej, możemy podjąć się również pracy weterynarza i prowadzić lecznicę weterynaryjną. W tej roli będziemy odpowiedzialni za zatrudnianie personelu, rozwój placówki podejmowanie decyzji o zakresie świadczonych usług oraz ich cenach.

Dodatek Psy i koty wprowadza także nową lokalizację – Brindelton Bay. Nadmorski krajobraz sprzyja spacerom ze swoimi zwierzakami i gwarantuje mnóstwo plenerowych atrakcji takich jak spacery, tory przeszkód i inne. W okolicy mieszkają również bezdomne zwierzęta, które będziemy mogli przygarnąć.

Pakiet zawiera również zestaw strojów, fryzur, elementów dekoracyjnych oraz mebli, w tym zabawki dla naszych pupili.

Cztery pory roku (Seasons)

The Sims 4 Cztery pory roku

The Sims 4 wzbogaciło się o pory roku 22 czerwca 2018 roku. Dodatek Cztery pory roku wprowadza do gry zmienną pogodę oraz pory roku, które pozwolą Simom na podejmowanie sezonowych aktywności jak opalanie się, lepienie bałwana czy wypad na łyżwy. Nowością są także święta, które dla odmiany możemy spędzać z rodziną i przyjaciółmi.

Dynamicznie zmieniająca się pogoda wpływa na życie Simów i ich wybory oraz codzienne funkcjonowanie. Teraz każda z pór roku odkrywa nowe możliwości zabawy w zależności od pogody. Cztery pory roku to także nowe ścieżki kariery związane z ogrodnictwem. Artystyczne dusze sprawdzą się we florystyce, z kolei umysły ścisłe będą odkrywały nowe gatunki roślin i pisały na ich temat artykuły naukowe.

Wraz z dodatkiem do gry trafiły nowe stroje, fryzury oraz mnóstwo sprzętu do wyposażenia i dekoracji domów.

Zostań gwiazdą (Get Famous)

The sims 4 Zostań gwiazdą

Data premiery dodatku to 16. listopada 2018 roku. Zasmakuj życia celebryty dzięki dodatkowi Zostań gwiazdą. rozszerzenie wprowadza do gry ścieżkę kariery aktorskiej. To Ty decydujesz jak będzie wyglądała przyszłość Sima, aktor grający w filmach czy może influencer, ciesz się życiem i opływaj w luksusie oraz górze pieniędzy.

Dodatek wprowadza do gry wiele nowych ubrań od eleganckich do ekstrawaganckich godnych gwiazdy filmowej. Sława odblokowuje również bonusy w postaci unikalnej kolekcji mebli i dodatków dekoracyjnych.

Wyspiarskie życie (Island Living)

The Sims 4 Wyspiarskie życie

Wakacyjny dodatek Wyspiarskie życie trafił do sprzedaży 21 czerwca 2019 roku. Tym razem opuszczamy przedmieścia i ciasne wielkomiejskie mieszkania i udajemy się na słoneczną plażę. Skąpany w słońcu tropikalny raj zapewni Simom wiele atrakcji oraz odpowiedzialnych zadań.

Wyspa Sulani to nie tylko pływanie, kajaki czy budowanie zamków z piasku. Odpowiedzialne simy mogą zająć się działalnością na rzecz przyrody, oczyszczając plaże z zanieczyszczeń i przyczyniać się do rozwoju wyspy.

Dodatek wprowadza możliwość kroczenia ścieżką kariery rybaka, nurka lub ratownika. A jeżeli to Was nie interesuje to pozostają prace dorywcze lub łowienie ryb. Poza tym tradycyjnie otrzymujemy pakiet ubrań, fryzur oraz zestawów mebli i dekoracji do naszego domku.

Uniwersytet (Discover University)

the Sims 4 Uniwersytet

Data premiery dodatku Uniwersytet to 15. listopada 2019. Koniec wakacji czas wziąć się do nauki. Na szczęście studiowanie to nie tylko kucie, ale również ciekawe kursy i sekretne stowarzyszenia. Uniwersytet pozwala kształcić naszego Sima zarówno w kierunkach ścisłych jak i humanistycznych. Życie studenta to nie tylko zakuwanie do egzaminów, ale również robienie żartów innym, spotykanie się z innymi studentami i gra w sok-ponga.

Uroki akademickiego życia pozwolą poczuć dodatki w postaci ubrań, fryzur oraz elementów wystroju pokoju i meble.

Życie eko (Eco Lifestyle)

The Sims 4 Życie Eko

Najnowszy i prawdopodobnie ostatni dodatek, którego data premiery zaplanowana jest na 5. czerwca 2020. Tym razem nasze Simy zrobią coś dobrego dla świata i staną się EKO. Dodatek promuje postawy proekologiczne w delikatny sposób edukując graczy jak ważne jest ograniczenie zużycia energii i materiałów i recykling. Działania naszych Simów oraz edukacja sąsiadów z najbliższego otoczenia będzie miała wpływ na wygląd wirtualnego świata. Według plotek, dodatek ma testować również nowe mechaniki rozgrywki, które trafią do The Sims 5, więcej na temat znajdziecie w naszym poprzednim artykule.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię