Strona głównaGryAktualnościTime - popularny magazyn stworzył muzeum Martina Luthera Kinga w Fortnite

Time – popularny magazyn stworzył muzeum Martina Luthera Kinga w Fortnite

W niemal 60 lat po pamiętnym przemówieniu Martina Luthera Kinga “I Have a Dream”, magazyn Time stworzył wystawę poświęconą tamtym wydarzeniom w… Fortnite.

Wystawa zatytułowana “March Through Time” została w całości stworzona wewnątrz Fortnite. Jest w pełni interaktywna (jak na część gry przystało), a w dużym stopniu do jej powstania przyczyniło się samo community gry.

Wystawa przenosi graczy do roku 1963, kiedy to padły pamiętne słowa Martina Luthera Kinga. Można też zobaczyć ekspozycje poświęcone nie tylko samej postaci Kinga, ale też wszystkim dziejącym się wtedy protestom o wolność i prawa człowieka. Można też oczywiście po raz kolejny wysłuchać całego przemówienia. Gracze, którzy zobaczą całą wystawę, dostają specjalny spray, z którego mogą korzystać w meczach Fortnite.

Zobacz: Fortnite zyskuje Impostorów – element i tryb gry rodem z Among Us

Fortnite co prawda jest lepiej znane z dużych koncertów i współpracy z markami, ale to nie pierwszy raz, kiedy gra dotyka poważniejszego tematu. W zeszłym roku poruszono tam tematykę walki z rasizmem oraz fałszowania wyborów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEngadget
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię