Strona głównaWiadomościTo koniec Paragon. Epic Games zamyka serwery gry

To koniec Paragon. Epic Games zamyka serwery gry

Paragon było projektem niezwykle ambitnym. Gra w oryginalny sposób podchodziła do tematyki MOBA, ale – niestety – nigdy nie zdobyła wielkiej popularności. Teraz Paragon kończy swój żywot.

Paragon miało być rewolucją w świecie MOBA. Gra nie tylko pokazywała graficzne możliwości silnika Unreal Engine 4, ale też zmieniała podejście do gatunku jako takiego. Najważniejszą nowością był widok z perspektywy trzeciej osoby, który znacząco zmieniał rozgrywkę. Niestety, tytuł nigdy nie zdobył wielkiej popularności i już nigdy nie zdobędzie. Epic Games ogłosiło zakończenie tego projektu.

– Z ciężkimi sercami zadecydowaliśmy, aby zamknąć Paragon. Doceniamy wszystko, co wnieśliście do gry. Otrzymaliśmy wiele ciekawych pomysłów na kierunek, w którym powinna zmierzać gra. Jednak po długich rozważaniach i wielu dyskusjach, czujemy, że nie ma dla nas jasnej ścieżki ku rozwojowi Paragona. Nie wykonaliśmy wystarczająco pracy, aby spełnić wszystkie obietnice. Zawiedliśmy Was, pomimo wielkiej pracy całego zespołu, i przepraszamy za to.

Epic Games zamierza całkowicie skupić się teraz na Fortnite, a przede wszystkim darmowym trybie Battle Royale, który zdobył ogromną popularność i przynosi firmie coraz większe zyski. Dzieje się tak za sprawą mikropłatności, które niedawno zostały wprowadzone. Teraz cały zespół, który pracował nad Paragon, zajmie się Fortnitem.

Każdy gracz, który wydał jakieś pieniądze w Paragon, otrzyma pełny zwrot pieniędzy. Wystarczy tylko mieć podłączone konto Epic. Serwery ostatecznie zostaną wyłączone 26 kwietnia tego roku.

Źródło: Overclock3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię