Strona głównaWiadomościTripwire – prezes firmy rezygnuje ze stanowiska po wypowiedzi na temat aborcji

Tripwire – prezes firmy rezygnuje ze stanowiska po wypowiedzi na temat aborcji

John Gibson ustąpił ze stanowiska prezesa Tripwire po burzy jaką wywołała jego wypowiedź popierająca zakaz aborcji w stanie Teksas w USA. Jednocześnie firma całkowicie odcina się od jego poglądów.

Od 1 września w Teksasie weszło prawo zabraniające aborcji w przypadku wykrycia u płodu bicia serca. Cała sytuacja wzbudziła wiele emocji, a jej przeciwnicy złożyli wniosek w Sądzie Najwyższym USA, w którym domagają się zamrożenia prawa. Sąd nie przychylił się do wniosku co dodatkowo zaogniło sytuację.

Zobacz: Horizon Forbidden West po zamieszaniu dostanie darmowy update. Dla kolejnych exclusive’ów to 10 dolarów

W całej sprawie niepotrzebnie zajął także stanowisko John Gibson, założyciel i prezes Tripwire Interactive. W jednym ze swoich wpisów na Twitterze wyraził swoje poparcie dla decyzji sądu oraz samej ustawy. Na jego wpis szybko zareagowali inni przedstawiciele branży, co doprowadziło do problemów biznesowych. Od wypowiedzi całkowicie odcięło się Torn Banner Studios. Z kolei Shipwright ogłosiło, że w związku z tą wypowiedzią nie może z czystym sumieniem kontynuować współpracy z wydawcą pod obecnym zarządem.

Samo Tripware zareagowało błyskawicznie. Tej nocy ogłoszono, że John Gibson ustąpił ze stanowiska CEO, a jego prywatne opinie nie spójne z poglądami firmy. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu:

Komentarze Johna Gibsona są jego własną opinią i nie odzwierciedlają poglądów firmy Tripwire Interactive. Jego wypowiedzi zignorowały wartości naszego całego zespołu, naszych partnerów i znacznej części szerszej społeczności. Nasz zespół kierowniczy w Tripwire bardzo przeprasza i jednoczy się i angażuje w podejmowaniu szybkich działań i wspieraniu pozytywnego środowiska pracy.

Ze skutkiem natychmiastowym John Gibson ustąpił ze stanowiska CEO Tripwire Interactive. Współzałożyciel i obecny wiceprezes, Alan Wilson, obejmie stanowisko tymczasowego CEO. Alan jest w firmie od momentu jej powstania w 2005 roku. Pozostaje także aktywnym liderem w sprawach biznesowych oraz deweloperskich. Alan będzie współpracować z resztą kadry kierowniczej, aby współpracować z pracownikami i partnerami w celu rozwiązywania ich problemów, w tym także promowania otwartego dialogu z kierownictwem firmy oraz wszystkimi pracownikami. Jego zrozumienie kultury firmy, oraz kreatywnej wizji naszych gier pozwoli poprowadzić zespół przez zmiany przy pełnym wsparciu innych liderów Tripwire.

Od momentu feralnego wpisu John Gibson nie udziela się już publicznie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię