Strona głównaEsportTrzynastolatek prawdziwym wymiataczem Fortnite

Trzynastolatek prawdziwym wymiataczem Fortnite

W esporcie królują osoby młode, czasem zdarza się, że do prawdziwego mistrzostwa dochodzą bardzo młodzi zawodnicy. Team Secret, znany ze swojego sukcesu w zespole Dota 2 pro, właśnie utworzył profesjonalną drużynę Fortnite, w której główne skrzypce gra 13 letni londyńczyk.

Kyle „Mongraal” Jackson z Sidcup jest o wiele młodszy od swoich pełnoletnich kolegów z drużyny, ale to nie powstrzymało go przed zdominowaniem rozgrywki battle royale.

Dyrektor Team Secret, John Yao powiedział, że przeszukał Europę i Amerykę Północną, by znaleźć najlepszych graczy Fortnite i stworzył najlepszą grupę składającą się z dwóch osób z Norwegii, jednej z Łotwy i jednej z Wielkiej Brytanii.

Yao nie spodziewał się jednak, że gracz z Wielkiej Brytanii będzie tak młody:

Nie miałem pojęcia, że ma 13 lat, dopóki zespół mi nie powiedział. Patrząc na nagrania z zapisem gry nie było to wcale widoczne, zachowywał się dojrzale i brzmiał jak pozostali faceci.

Jackson powiedział, że zaczął grać w gry wideo w wieku dziewięciu lat zaczynając od Call of Duty. Wciągnęła go głównie rozgrywka battle royale H1Z1, ale w zeszłym roku za namową znajomych przerzucił się na Fortnite.

Poniżej film prezentujący nową drużynę Fortnite Pro, na którym możemy przekonać się o umiejętnościach Jacksona.

[you tube=6wePPCgpEA4]

Jak można się było spodziewać Jackson musiał otrzymać pozwolenie od rodziców, aby podpisać kontakt z Team Secret.

To dla mnie wielka szansa, musiałem, więc usiąść z rodzicami, wyjaśnić im wszystko, co może się zdarzyć. Omówiłem to dokładnie, zgodzili się i są dla mnie bardzo pomocni.

Obecnie jedyna przeszkodą może być wiek Jacksona jeżeli chodzi o rozgrywki w profesjonalnej lidze. Jeżeli powstanie profesjonalna liga Fortnite może ustalić minimalny wiek członków zespołów na 18 lat jak ma to miejsce w Overwatch League.

Yao jest tym trochę zaniepokojony jednak liczy na to, że będą również turnieje bez ograniczenia wiekowego.

W międzyczasie młody zawodnik musi radzić sobie dobrze w szkole i Frotnite. Jackson poza graniem interesuje się astrofizyką i jest zafascynowany kosmosem.

Gratulujemy Kylowi i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: eurogamer

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię