Strona głównaWiadomościTwitch uruchomił własny sklep z grami

Twitch uruchomił własny sklep z grami

Twitch, czyli najpopularniejszy w tym momencie serwis do streamowania, uruchomił własny sklep z grami. Co ciekawe, będą mogli zarabiać na nim także streamerzy, więc to kolejny sposób na monetyzację dla twórców treści.

Twitch to w tym momencie najpopularniejsza platforma do streamowania gier. Serwis należy do Amazonu, czyli największego sklepu internetowego świata. Zatem kwestią czasu wydawało się uruchomienie własnego marketu z grami. To właśnie się stało. Jednak Twitch poszedł o kilka kroków dalej i zaproponował zarówno streamerom, jaki oglądającym kilka ciekawych funkcji, które wyróżniają go na tle konkurencji.

Na ten moment Twitch pozwala na kupienie jednej z około 50 gier. Na liście znajdują się między innymi: For Honor, Ghost Recon: Wildlands, czy też Broken Age. Zakupu można dokonać z poziomu przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji, która zadebiutowała kilka tygodni temu. Dla twórców treści kluczowy może być fakt, że na sprzedaży gier mogą zarabiać. Załóżmy, że streamer transmituje akurat rozgrywkę z For Honor. Jeśli widz kupi grę za pośrednictwem jego kanału, to twórca otrzyma 5% wartości zakupu. Do dewelopera trafia 70% ceny, a to oznacza, że 25% ląduje na koncie Twitcha.

Ale na nowym sklepie skorzystają nie tylko streamerzy. Widzowie także otrzymają kilka ciekawych możliwości. Przede wszystkim deweloperzy będą mogli ich nagradzać, np. za oglądanie danego streama. Dodatkowo każdy zakup za kwotę powyżej 4,99 dolara będzie nagradzany skrzynką, w której będzie można znaleźć specjalne emotikony, odznaki wyświetlanie na czacie lub Bitsy do wspierania ulubionych twórców. Co ważne, gry będzie można pobierać i uruchamiać z poziomu aplikacji Twitcha lub dedykowanej platformy, np. Ubisoft Uplay. Na ten moment sklep jest dostępny tylko w języku angielskim, a jedyną walutą są dolary. Jednak firma obiecała, że wkrótce zostaną uruchomione wersje lokalne.

Źródło: Twitch

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię