Strona głównaWiadomościTwitch zabrania potępiania terroryzmu i ekstremizmu

Twitch zabrania potępiania terroryzmu i ekstremizmu

Wygląda na to, że Twitch ze swoimi zakazami odleciał bardzo daleko za orbitę. Chcąc chronić widzów przed treściami dotyczącymi terroryzmu i ekstremizmu zabrania nawet ich potępiania na platformie.

Twitch zaktualizował swoje wytyczne dla społeczności dotyczące zakazu publikowania treści terrorystycznych i ekstremistycznych. Dotyczy to także materiałów potępiających terroryzm i ekstremizm.

Zobacz: Prace nad Payday 3 wciąż trwają

Według informacji przekazanych przez serwis Engadget:

Twitch nie zezwala na treści, które gloryfikują, zachęcają lub wspierają terroryzm lub brutalnych ekstremistycznych postaci lub czynów. Obejmuje to grożenie lub znęcanie się nad innymi, zachęcanie innych do popełniania czynów, które skutkowałyby poważnymi obrażeniami fizycznymi grup ludzi lub znacznym zniszczeniem mienia. Nie można wyświetlać ani udostępniać propagandy ekstremistycznej lub terrorystycznej, w tym obrazów i nagrań przedstawiających przemoc lub ekstremistów, nawet w celu potępiania takich treści.

Zobacz: Tak Ghost of Tsushima powinno wyglądać na PlayStation 5

Najciekawsze jest jednak, to w jaki sposób zostało to skonstruowane. Cała treść, jest na tyle ogólnikowa, że można podpiąć pod to niemal wszystko, co będzie niewygodne dla Twitcha lub określonej grupy osób. Co więcej, może oznaczać to koniec kanałów o charakterze edukacyjnym lub informacyjnym komentujących najnowsze lub historyczne wydarzenia. Co ostatecznie z tego wyjdzie, przekonamy się.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEngadget
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię