Strona głównaGryAktualnościTwórca Minecrafta odsunięty przez Microsoft od obchodów 10-lecia jego własnej gry

Twórca Minecrafta odsunięty przez Microsoft od obchodów 10-lecia jego własnej gry

Niedługo mają odbywać się obchody 10-lecia premiery jednej z najpopularniejszych gier – Minecrafta. Jednak wszystko wskazuje na to, że odbędą się one bez najważniejszej dla tego tytułu osoby – jego twórcy, Markusa “Notcha” Perssona. Twórcę odsunął od nich Microsoft.

Konflikt na linii Microsoft – Persson nie jest sprawą nową. Już miesiąc temu MS po cichu usunął z gry “creditsy”, które wskazują na jakiekolwiek związki Perssona z grą. Poszło o  “komentarze i opinie, które nie są zgodne z tymi panującymi w Microsofcie i nie reprezentują Minecrafta”.

Zobacz: 5 lat grał w Minecrafta w trybie hardcore. W końcu zginął

O co poszło? Od czasu przejęcia twórców Minecrafta, studia Mojang, przez MS, Persson wielokrotnie dość “niepoprawnie politycznie” wypowiadał się na różne tematy w swoich kanałach social media – przede wszystkim na twitterze. Były to między innymi kontrowersyjne opinie na temat kobiet, społeczności LGBTQ i mniejszości etnicznych.

Zobacz: Pół godziny rozgrywki Minecrafta z Ray Tracingiem

W Minecrafta regularnie gra około 90 milionów graczy na całym świecie, jest również popularnym narzędziem wykorzystywanym w szkołach.

Co sądzicie o decyzji Microsoftu?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię