Strona głównaGryTwórca modyfikacji do Wiedźmina odpowiada na zamieszanie wokół serialu Netflixa

Twórca modyfikacji do Wiedźmina odpowiada na zamieszanie wokół serialu Netflixa

Jedną z przewag pecetowych wydań gier nad konsolowymi są bez wątpienia mody. Można w nich – jak w przypadku serii GTA – niemal całkowicie odmienić wygląd każdego elementu świata, można też w dowcipny sposób skomentować wydarzenia rozpalające Internet.

Ostatnio przez Sieć przetoczyła się dyskusja na temat rzekomych wymagań scenarzystki netflixowego serialu o Wiedźminie, która ponoć od kandydatek do roli Ciri “wymaga” między innymi odpowiedniego pochodzenia lub reprezentowania mniejszości etnicznych. Jeden z twórców modyfikacji do Witchera 3 postanowił na własne oczy przekonać się o tym jak wyglądałaby gra gdyby występująca w niej Ciri spełniała (rzekome i niepotwierdzone oficjalnie) warunki scenarzystki serialu. Stworzył więc moda, w którym bohaterka może poszczycić się kolorem skóry wpisującym się w skrót BAME.

Jeśli chcecie się przekonać czy do twarzy Ciri w takim kolorze skóry to wspomniany mod możecie ściągnąć ze strony https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3284. Mamy tylko nadzieję, że tym razem nikt nie poczuje się urażony i wszyscy potraktują te modyfikacje tylko i wyłącznie jako niegroźny żarcik.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię