Strona głównaGryAktualnościTwórca oryginalnego GTA oskarżony przez Rockstar o łamanie praw autorskich

Twórca oryginalnego GTA oskarżony przez Rockstar o łamanie praw autorskich

Deweloper oryginalnego GTA po opublikowaniu w sieci prototypowych materiałów z GTA, które nigdy nie trafiły do gry został oskarżony przez Rockstar o łamanie praw autorskich.

Mike Dailly, jeden z założycieli DMA Design, obecnie Rockstar North jest jednym z twórców oryginalnego GTA. Opublikował on w sieci materiały, jakie powstały podczas tworzenia pierwszej części GTA. Nie musiał długo czekać, aż firma stwierdziła, że umieszczenie materiałów narusza ich prawa autorskie.

Zobacz: Polski oddział Infinity Ward zaangażowany w pomoc Ukrainie

Ostatecznie dla świętego spokoju Daily usunął filmy, nie żałował jednak sobie we wpisie na Twitterze.

Widzę, że Rockstar znowu przechodzi w pełny tryb skurwysyna, wysyłając ostrzeżenia o naruszeniu praw autorskich dla każdego filmu GTA, jaki może znaleźć w sieci – w tym dla obu moich prototypów. Więc teraz próbują zablokować wszelkie publikacje czyichkolwiek prac nad grą i wszystkie materiały deweloperskie.

Dla tych którzy pytają – tak, usunąłem wszystkie rzeczy związane z tworzeniem GTA. Pozostawiłem tylko inne przykłady mojej twórczości – prac, które nigdy nie były używane przy tworzeniu GTA.

Wygląda na to, że Rockstar zaczyna działać jak Nintendo sypiąc oskarżeniami na lewo i prawo, nie dając jednak nic od siebie w zamian.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię