Strona głównaGryTwórca tanecznych ruchów nie dostał od twórców Fortnite ani grosza

Twórca tanecznych ruchów nie dostał od twórców Fortnite ani grosza

Epic Games zarobia na Fortnite setki milionów dolarów. Prawdopodobnie suma wpływów już dawno dobiła do poziomu kilku miliardów. Pomimo tego twórcy najpopularniejszej gry z gatunku Battle Royale są trochę skąpi.

Jednym z charakterystycznych elementów Fortnite są ruchy taneczne, które można wykonywać kierowanymi postaciami. Wiadomo, że najlepiej prezentują się po zwycięstwie lub efektownym wyeliminowaniu przeciwnika. Jednym z najbardziej znanych ruchów jest Floss, w którym konieczna jest dobra koordynacja ruchów. Taniec próbowało powtórzyć nawet wielu celebrytów, z bardzo różnym skutkiem.

Zobacz także: Fortnite ogarnia mundialowe szaleństwo. Ile zdołasz strzelić goli?

Pojawia się pytanie – kto stworzył ten taniec? Autorem jest Back Pack Kid, który może pochwalić się prawie 2 mln obserwujących na Instagramie. Chłopak jest autorem wielu różnych ruchów tanecznych, ale to właśnie Floss jest jego znakiem rozpoznawczym. Skoro tak, to wydawałoby się, że zarobił na tańcu sporo kasy, przecież trafił do najpopularniejsze w tym momencie gry. Otóż nie. Back Pack Kid nie otrzymał od Epic Games ani grosza.

[you tube=6X6b19ukfTA]

Chłopak przyznał, że nie oczekuje od twórców Fortnite zapłaty i nie zamierza składać wniosku do sądu o złamanie praw autorskich. Nie zmienia to faktu, że Epic Games mogło się z nim przynajmniej skontaktować i zapytać czy mogą wykorzystać taniec w swojej grze.

Źródło: SegmentNext

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

  1. Jakie prawa autorskie? Czy on opatentował ten taniec? Też bym się zdenerwował jakbym stworzył jakiś taniec i ktoś inny zarobiłby na tym pieniądze, ale trzeba dbać o swoje interesy, tak zabezpieczył się Michael Buffer, który wymyślił słynne LET’S GET READY TO RUMBLE! I różne organizacje muszą mu płacić za używanie tego tekstu. Więc nie zapłacili mu, bo zaraz milion innych osób doszukiwałoby się swoich praw do różnych rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię