Strona głównaGryTwórcy Alana Wake'a i Max Payne'a zaprezentowali nową grę Control

Twórcy Alana Wake’a i Max Payne’a zaprezentowali nową grę Control

Tajemniczy projekt P7 studia Remedy okazał się kolejną grą z gatunku akcji TPP. Pierwszy trailer zdradza dużo nawiązań do poprzednich tytułów Quantum Break i Max Payne.

Dla studia Remedy Entertainment to może być jedna z ostatnich szans, by pokazać, że seria Max Payne oraz Alan Wake nie były dziełem przypadku. Weterani gier akcji są w trakcie produkcji intrygującego Cotrol, który sądząc po zwiastunie zaprezentowanym na E3 mógłby być kontynuacją Quantum Break. I tak jak w przypadku najnowszej ich gry, nie będzie to zwykła strzelanka.

Twórcy stawiają na nieliniową rozgrywkę, łącząc elementy tradycyjnej walki w dystansie z nadprzyrodzonymi umiejętnościami głównej bohaterki. Potrafi ona obsługiwać broń palną oraz posiada zdolności telekinetyczne, które wykorzystuje do miotania w przeciwników wszelkiego rodzaju przedmiotami stanowiącymi wystrój odwiedzanych lokacji.

Co ciekawe, cała fabuła prawdopodobnie zostanie rozegrana na przestrzeni jednego budynku, choć bardzo złożonego pod względem struktury, bowiem działające w nim nieznane siły co rusz zmieniają jego właściwości. W jednej chwili korytarz prowadzący do wyjścia ewakuacyjnego może się zmienić w np. w pomieszczenie w kształcie spirali pozbawione grawitacji.

Najważniejszymi cechami Control ma być nieprzewidywalność, sandboxowa swoboda, dynamiczna akcja, rozwój umiejętności bohaterki i wysoka reakcja przemierzanych lokacji na działania gracza. Jeśli zainteresowała Was nowa gra Remedy, to pilnujcie daty premiery natenczas zaplanowanej na 2019.             

[you tube=ooh6Vb-El3U] 

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię