Strona głównaGryAktualnościTwórcy Gear of War pracują nad zupełnie nową grą

Twórcy Gear of War pracują nad zupełnie nową grą

Wygląda na to, że ekipa ze studia The Coalition, czyli twórcy Gears of War pracują obecnie nad zupełnie nową i niezapowiedzianą jeszcze grą. Do takich wniosków można dość na podstawie informacji z serwisu LinkedIn.

Na profilu LinkedIn jednego z projektantów poziomów ze studia The Coalition znajduje się wpis sugerujący, że studio od sześciu miesięcy pracuje nad nowym IP. Informacja ta została już usunięta na szczęście zostały zrzuty ekranu. Do informacji jako pierwszy dostał się Klobrille, który znany jest ze zbierania informacji na temat tworzenia gier i publikowaniu ich na Twitterze.

Sytuacja jest dość ciekawa ponieważ od 2015 roku, gdy studio Black Tusk zmieniło nazwę na The Coalition zajmowało się wyłącznie serią Gears. Ciekawie będzie zatem zobaczyć coś innego w ich wydaniu. W opublikowanym w maju poście Microsoft ogłosił, że przesuwa swoje zasoby na rozwój nexgenowych gier z użyciem Unreal Engine 5. Oraz, że tworzy nie tylko kontynuację Gears 5, ale na silniku UE5 rozwija również kilka innych projektów.

Na razie nie widzieliśmy zbyt wielu przykładów tego co potrafi UE5, ale jeśli będzie to tak dobre jak demo technologiczne, to jest na co czekać. Możemy spodziewać się kilku ładnych gier. Jak na razie Microsoft ani The Coalition oficjalnie nie ogłosili żadnych nowych projektów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię