Strona głównaGryAktualnościTwórcy Rainbow Six Siege chcą, aby gra ostatecznie przeszła na model free...

Twórcy Rainbow Six Siege chcą, aby gra ostatecznie przeszła na model free to play

Trzeba jeszcze tylko dopracować kilka kluczowych elementów.

W rozmowie z PC Gamerem Leroy Athanassoff, zarządzający projektem Rainbow Six Siege, powiedział, że cały zespół jest zgodny w kwestii przejścia na model free to play.

Zobacz: Po czterech latach od premiery Rainbow Six pobił swój rekord liczby graczy online

Najpierw będą musieli jednak poradzić sobie z kwestią smurfingu, czyli zakładania nowych kont przez doświadczonych graczy i rywalizowania przeciwko słabszym, rujnując tym samym bardzo dużo meczów. Jeżeli Siege byłby dostępny za darmo, tworzenie świeżych kont zajmowałoby kilka minut.

Ubisoft do tematu podchodzi jednak poważnie i planuje rozwiązać tę kwestię, zanim zdecyduje się na model free to play. Ich zdaniem kluczem do sukcesu jest system, który będzie w stanie jak najszybciej określić prawdziwe umiejętności graczy.

Sama gra już od dłuższego czasu przypomina free to play. Podział na sezony, regularnie wychodzący operatorzy i odblokowywanie każdego z nich przy pomocy gotówki lub wewnętrznej waluty… Czyniąc grę darmową, Ubisoft mógłby otworzyć się na jeszcze większą grupę graczy, którzy nie mieli jeszcze okazji sprawdzić ich FPS-a.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePC Gamer
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię