Strona główna Gry Twórcy serwisów z ROM-ami przegrali w sądzie z Nintendo. Muszą zapłacić 12...

Twórcy serwisów z ROM-ami przegrali w sądzie z Nintendo. Muszą zapłacić 12 mln dolarów odszkodowania

- Reklama -

Kolejna fasada piractwa upadła pod ciężarem wyroku. Wysokość zasądzonej kwoty odszkodowania oduczy łamania prawa wszystkich właścicieli stron z nielegalnymi kopiami gier.

Wystarczyło niecałe pół roku, by sąd w Arizonie przychylił się do stanowiska Nintendo w sprawie nielegalnej dystrybucji gier w postaci ROM-ów na emulatory konsol. Jacob Mathias i jego żona, zarządzający stronami LoveROMS.com i LoveRETRO.com, złamali prawo autorskie oraz naruszyli znak towarowy Nintendo, za co zostali skazani na wysoką karę grzywny. Udało im się jednak dojść do porozumienia, zbijając wielomilionowe odszkodowanie do 12 milionów dolarów.

Zobacz także: Nasłał oddział SWAT na innego gracza. Przyznał się do 51 stawianych mu zarzutów

Wyrok skazujący uwzględnił również konieczność zamknięcia wspomnianych serwisów. Rozprawa oraz jej reperkusje nie pozostały bez echa, bowiem wpłynęły na innych właścicieli stron z ROM-ami. Ci w trosce o swoje finanse postanowili zakończyć nielegalną działalność.

Nasza strona internetowa, LoveROMS.com/LoveRetro.co, wcześniej oferowała nieautoryzowane kopie gier, z pogwałceniem praw autorskich i znaków towarowych Nintendo. LoveROMS.com/LoveRetro.co potwierdza, że ​​wyrządziła szkodę Nintendo, jej partnerom i klientom, oferując nielegalne kopie gier i zgodziły się na zaprzestanie takich działań. Aby uzyskać dostęp do legalnych gier Nintendo w trybie online, odwiedź witrynę www.nintendo.com, aby uzyskać informacje o sklepie gier Nintendo.

Oficjalna kwota odszkodowania ma podobno tylko figurować w papierach i stanowić pogróżkę dla nierozważnych piratów. Według redakcji TorrentFreak mało prawdopodobne zdaje się, że Jacob jest aż tak dobrze wypłacalny. Niewykluczone, że umówił się z Nintendo na znacznie mniejsze pieniądze.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE