Strona głównaGryAktualnościTwórcy XCOM i Civilization zakładają studio Bit Reactor

Twórcy XCOM i Civilization zakładają studio Bit Reactor

Weterani ze studia Firaxis założyli nowe studio Bit Reactor. Ekipa będzie zajmowała się tworzeniem nowych turowych gier strategicznych.

Zgodnie z zapowiedziami gry wychodzące spod skrzydeł Bit Reactor mają być produkcjami wysokiej jakości i cechować się fascynującą fabułą oraz innowacyjnym designem. Współzałożyciel i dyrektor generalny studia Greg Doertsch był członkiem zespołu Firaxis przez prawie 22 lata, z czego 14 spędził jako starszy dyrektor artystyczny studia. Na jego koncie znalazły się takie hity jak Sid Meier’s Alpha Centauri, SimGolf, Civilization 3 and 4, Pirates! oraz dwie pierwsze gry serii XCOM.

Zobacz: Days Gone 2 – skupiałby się na relacjach i technologii

Dołączyli do niego główni twórcy i programiści pracujący wcześniej w Firaxis nad XCOM. Misją studia będzie odświeżenie gatunku strategii z naciskiem na turowe gry taktyczne. Jak wyjaśnił Foertsch w wywiadzie dla gamesindustry.biz:

Cały gatunek zaczął spadać w dół [w miarę wzrostu popularności konsol Xbox i PlayStation] i mocno spadł. Teraz to nie problem. Rozdzielczość ekranu to nie problem. Istnieją sposoby opowiadania historii i przekazywania informacji, które nie wymagają ściany tekstu.

Na tym się koncentrujemy, wprowadzając to do gatunku i naprawdę zacierając granicę między tym, czym jest gra strategiczna, a tym, czym jest gra akcji.

I jak podkreśla, mierzą bardzo wysoko:

Naszym celem jest wygranie Gry Roku… spodziewamy się, że pójdziemy łeb w łeb z Halo lub kimkolwiek tam, tak jak zrobił to [Firaxis XCOM] w 2012 roku.

Jak na razie nie udostępniono żadnych szczegółów dotyczących nadchodzących tytułów. Osobiście trzymam za nich mocno kciuki, turowe gry taktyczne to jedne z moich ulubionych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię