Strona głównaWiadomościUbisoft Montreal - pracownicy firmy są przetrzymywani jako zakładnicy

Ubisoft Montreal – pracownicy firmy są przetrzymywani jako zakładnicy [AKTUALIZACJA]

Twitter i kanadyjskie serwisy informacyjne donoszą o co najmniej kilkunastu zakładnikach, przetrzymywanych w biurze Ubisoft Montreal.

Jako pierwsza, o sytuacji w biurze Ubisoft Montreal poinformowała dziennikarka tamtejszego portalu poświęconego wydarzeniom kulturalnym. Niestety, w dalszym ciągu nie wiadomo dokładnie od czego zaczęła się sytuacja, aczkolwiek pojawiają się informacje, że zaczęło się od napadu obok biura.

Wydarzenia potwierdza Eric Pope, Senior Community Developer, pracujący przy Hyperscape. Napisał, że miał rozmowę telefoniczną z niektórymi pracownikami biura, gdy polecono im się natychmiast ewakuować.

Wokół biura krąży mnóstwo policji, a pracownicy aktualnie znajdują się na dachu budynku, jak wynika ze zdjęć z krążącego nad nim helikoptera. Portal La Presse informuje, że do akcji wysłano opancerzone oddziały policji oraz służby medyczne.

Informację potwierdzają też kolejne serwisy informacyjne.

News będziemy aktualizować w miarę rozwoju wydarzeń.

Aktualizacja: Według kolejnego dziennikarza oraz oświadczenia policji, działania na miejscu dalej trwają, ale póki co nie zidentyfikowano żadnego zagrożenia, a pracownicy firmy powoli opuszczają budynek.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię