Strona głównaWiadomościUdało się uzyskać 5000 MHz na pamięciach DDR4 chłodzonych powietrzem

Udało się uzyskać 5000 MHz na pamięciach DDR4 chłodzonych powietrzem

Adata jest kolejną firmą, której udało się podnieść taktowanie pamięci DDR4 aż do 5000 MHz. Kluczowy jest fakt, że taki wynik uzyskano na zwykłym chłodzeniu powietrzem, czyli bez użycia cieczy.

Adata jest drugą firmą, po G.Skill, która może się pochwalić takim osiągnięciem. Wykorzystano do tego zestawy o nazwie Spectrix D41. Oficjalnie nie ma ich jeszcze w sprzedaży, ale wkrótce zostaną oficjalnie zaprezentowane. To następcy bardzo udanej serii Spectrix D40, która miała premierę w zeszłym roku.

Zobacz także: Wpływ pamięci RAM na wydajność w grach

Pamięci wykorzystują kości Samsung DDR4 b-die RAM, czyli dokładnie te same, co w G.Skill. Producent nie pochwalił się przy jakich opóźnieniach uzyskano taktowanie 5000 MHz. Co ciekawe, wychodzi na to, że zarówno G.Skill, jak i Adata uzyskały ten sam wynik dokładnie tego samego dnia. Oba testy dzieli zaledwie kilka minut różnicy. Najwyraźniej obie firmy w tym samym czasie zdecydowały się na przeprowadzenie testów, które miały sprawdzić możliwości OC.

Na razie nie wiadomo, czy Adata lub G.Skill planują wprowadzić wersję DDR4-5000 na rynek. Szansa na to jest raczej niewielka. Póki co możemy kupić pamięci DDR4-4600.

Źródło: Tom’s Hardware

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię