Strona głównaEsportUEFA chce zorganizować esportowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej

UEFA chce zorganizować esportowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej

W momencie gdy Międzynarodowy Komitet Olimpijski prawdopodobnie całkowicie rezygnuje z pomysłu wprowadzenia esportu na Igrzyska Olimpijskie, UEFA idzie w całkowicie innym kierunku. Europejska unia piłkarska planuje zorganizować esportowe rozgrywki równoległe z Mistrzostwami Europy.

W dodatku nie są to żadne bardzo odległe plany. Wręcz przeciwnie, pierwsze esportowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej miałyby się odbyć już za 2 lata, z okazji ME 2020. Podejmują też w tym celu bardzo konkretne kroki, począwszy od zaplanowanego spotkania z najważniejszymi osobami światowego esportu. Uruchomiono na przykład procedurę przetargową, dzięki której wybrani zostaną ewentualni przyszli partnerzy tej imprezy. Jej efekty mamy poznać 15 października. Jeśli chodzi o format rozgrywek, wiadomo tyle, że najpierw odbyć ma się seria kwalifikacji online, podsumowanych finałami rozgrywanymi w postaci turnieju LAN-owego. Wyłoniony w przetargu organizator miałby być odpowiedzialny za praktycznie cały aspekt turnieju, od formatu, przez kwalifikacje, po transmisje i analizę spotkań – wszystko jednak pod czujnym okiem UEFA.

Oprócz powyższych, nie są znane na chwilę obecną żadne inne szczegóły na temat “esportowych Mistrzostw Europy”. Nie wiadomo także jaka gra miałaby być na nich ogrywana, chociaż wiele wskazuje, że będzie to piłkarski tytuł od EA Sports.

Co sądzicie o takim pomyśle oficjalnych esportowych Mistrzostw Europy pod egidą EA Sports?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię