Strona głównaWiadomościUkład graficzny Intel Iris Xe z taktowaniem o 350 MHz większym

Układ graficzny Intel Iris Xe z taktowaniem o 350 MHz większym

Wrzesień w tym roku, będzie obfitować w dwie bardzo duże premiery. Najpierw Nvidia pierwszego września, ma zaprezentować swoje najnowsze karty graficzne. Dzień później pojawią się nowe laptopy z procesorami Intel Tiger Lake oraz układami graficznymi Iris.

Procesory Intel Tiger Lake mają bazować na litografii klasy 10 nm SuperFIN, sam procesor ma się składać z rdzenie Willow Cove oraz z układu graficznego Iris Xe-LP.

Układ graficzny (Iris Xe-LP) w nowych procesorach Tiger Lake, podobno ma oferować, aż dwukrotnie większą wydajność w porównaniu z układem graficznym Iris w procesorach Intela 10 generacji. Obydwa te układy są używane w ultrabookach, których budżet energetyczny na kartę graficzną nie przekracza 28 Watów.

Iris Xe

Układ graficzny, jaki możemy zaobserwować w tym teście to Intel Iris Xe Graphics z 768 ALUs (rdzeniami), pracujący z częstotliwością rdzenia 1650 MHz. To więcej o 350 MHz, niż w zapowiedziach dotyczących tego układu graficznego oraz o 100 MHz niż w poprzednich testach, które wyciekły do internetu.

Premiera najnowszych procesorów Intel Tiger Lake odbędzie się 2 września.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię