Advertisement
Strona głównaGryAktualnościCall of Duty: Modern Warfare - gracze manipulują statystykami by mieć łatwiej...

Call of Duty: Modern Warfare – gracze manipulują statystykami by mieć łatwiej online

We współczesnej branży gier można zauważyć tendencję do tego, by ułatwić graczom rozgrywkę. Jednak o ile w trybie singleplayer można skorzystać z rożnych mechanik, jak na przykład cofanie czasu, o tyle online jest to trudniejsze, a często nielegalne. Gracze Call of Duty: Modern Warfare próbują obejść “system” sposobami na wpół legalnymi.

Gracze Call of Duty: Modern Warfare znaleźli sposób by w starciach online system dobierał im słabszych przeciwników. Dobiera on ich biorąc pod uwagę umiejętności, poprzez analizę statystyk. Tak więc odpalając kolejny mecz, możemy być niemal pewni, że trafimy na osoby z podobnym stosunkiem wygranych do przegranych i zabójstw do zgonów.

Zobacz: PlayStation 5 z technologią Anti-Cheat? Sony patentuje ciekawe rozwiązanie

Teoretycznie dokładny sposób działania tego systemu jest tajny, by nie dochodziło do manipulacji, jednak… gracze i tak próbują znaleźć na niego sposób. Dwóch Youtuberów pochwaliło się wręcz swoimi odkryciami w filmie na YT. Według nich największy wpływ na statystyki ma 5 ostatnich meczów. Natomiast inny internauta chwali się, że znalazł sposób na obejście systemu – jego zdaniem wystarczy strzelać z biodra by obniżyć skuteczność strzału. W ten sposób gra zacznie nam dobierać słabszych przeciwników.

Zobacz: Gracz CS:GO złapał 15 tys. cheaterów. Użył do tego sztucznej inteligencji

Czy Waszym zdaniem takie “kombinowanie” ma sens? Czy warto szukać sposobów na łatwiejsze starcia online? Czy liczy się tylko łatwa rozrywka, czy jednak aspekt pokonywania takich samych / trudniejszych od nas przeciwników też powinien mieć jakieś znaczenie? A może po prostu gra powinna “oficjalnie” ułatwiać start początkującym, a na dalszych etapach dobierać przeciwników w inny sposób?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię