Strona głównaGryAktualnościUltima Online po 25 latach wciąż dostaje aktualizacje

Ultima Online po 25 latach wciąż dostaje aktualizacje

Ultima Online była jednym z pierwszych MMO w historii. We wrześniu gra obchodzi 25 urodziny, więc twórcy zaplanowali okolicznościową aktualizację.

Ultima Online pojawiła się na rynku w 1997 roku, nakładem sił Origin Systems. Jej unikalne mechaniki pomogły w rozwoju całego gatunku, a gra nadal ma garstkę zatwardziałych fanów, których nie odciągnęły od niej nawet tak duże tytuły jak World of Warcraft.

Ultima Online

Z grą wiążą się pewne ciekawe historie. Richard Garriot aka Lord British był głównym twórcą gry, a jego postać w Ultima Online miała być nietykalna i nieśmiertelna. Jednak w trakcie jednego z testów serwerów, gdy serwer uległ crashowi, Richard zapomniał po przywróceniu włączyć na nowo swój “god mode”, przez co padł ofiarą zamachu ze strony jednego z graczy.

Wróćmy jednak do obchodów 25 “urodzin” gry. W aktualizacji mają pojawić się między innymi przydatne przedmioty dla graczy, zależne od stażu w grze. Jeśli gracie od momentu gdy pojawiła się beta, obecni właściciele praw do marki przygotowali dla Was specjalną tarczę, przypisaną do konta, Dostaniecie również tytuł “Obywatela Założyciela Britanni”. Oprócz tego, w grze mają się pojawić drobne poprawki balansu oraz przedmioty na… walentynki.

Zobacz: Broken Ranks – wystartował polski darmowy MMORPG

Tym samym, Ultima Online staje się jedną z najstarszych, a mimo to ciągle aktualizowanych gier. Fantastycznie jest widzieć, że są tytuły, które mimo tak olbrzymiego stażu, nadal są otaczane opieką.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePC Gamer
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

  1. To prawda, Ultima mimo swoich lat nadal przyciąga nowych graczy. Starzy doświadczeni gracze również wracają. Obecnie problemem jest znalezienie stabilnego serwera, sam borykałem się z tym problemem. Po przeanalizowanie dostępnych serwerów, mój wybór padł na Nelderim, jak do tej pory zadowolony jestem ze swojej decyzji 🙂 Każdy kto chce się przekonać o tym, lub zasmakować nowej przygody czt też przypomnieć sobie stare piękne czasy powinien zajżeć na ten serwer. Polecam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię