Strona głównaEsportVirtus.pro blisko TOP10 światowego rankingu

Virtus.pro blisko TOP10 światowego rankingu

Forma Virtus.pro w ostatnich tygodniach może napawać optymizmem. Chociaż pierwsze turnieje po dołączeniu do składu Micha były nie najlepsze, to w końcu widać poprawę w grze Polaków. Wyższa forma ma też odzwierciedlenie w światowym rankingu.

W gorszych czasach Virtus.pro byli bliscy wypadnięcia z TOP20 światowego rankingu. Po dołączeniu do drużyny Micha z początku wydawało się, że niewiele się w tej kwestii zmieni. Jednak kilka tygodni i dziesiątki godzin treningów później Polacy zaczęli grać dużo lepiej. Nie tylko w eliminacjach do IEM Sydney wyeliminowali Ninjas in Pyjamas i G2 Esports (chociaż ostatecznie ulegli Astralis), to w półfinale V4 Future Sports Festival pokonali FaZe Clan. Tak dobre wyniki pozytywnie wpłynęły na ich miejsce w światowej czołówce.

Aktualnie Virtus.pro znajdują się na 11. miejscu, więc są o krok od wskoczenia do TOP10. Oznacza to awans o 2 miejsca w porównaniu z poprzednim rankingiem i aż o 7 pozycji w porównaniu z początkiem marca. Wciąż najlepszą drużyną na świecie pozostaje FaZe Clan ze sporą przewagą nad Mousesports i Fnatic. TOP20 światowego rankingu prezentuje się następująco:

 1. FaZe Clan
 2. Mousesports
 3. Fnatic
 4. Liquid
 5. Astralis
 6. Natus Vincere
 7. SK Gaming
 8. Cloud9
 9. G2 Esports
 10. Ninjas in Pyjamas
 11. Virtus.pro
 12. Renegades
 13. Space Soldiers
 14. North
 15. Heroic
 16. Gambit
 17. HellRaisers
 18. Quantum Bellator Fire
 19. Imperial
 20. NRG

Tuż za TOP20 znalazło się miejsce dla AGO Esports, które aktualnie jest 21. drużyną świata. Team Kinguin jest aktualnie na 38. miejscu, X-Kom Team na 54., PRIDE na 72., attackiereN na 104. (byłe SEAL), a Izako Boars na 146. pozycji.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię