Strona głównaEsportVirtus.pro rozpoczęli walkę o ESL One Cologne 2018. Po dwóch meczach Polacy...

Virtus.pro rozpoczęli walkę o ESL One Cologne 2018. Po dwóch meczach Polacy spadają do drabinki przegranych

Zmienne szczęście towarzyszyło dzisiaj graczom Virtus.pro w walce o udział w ESL One Cologne. Podczas rozpoczętych dzisiaj zamkniętych kwalifikacji do tego turnieju Polacy najpierw pokonali Heroic, by w kolejnym meczu ulec North.

W spotkaniu z Heroic VP rozpoczęli od bardzo niepewnej gry na mapie Nuke. Pierwsza połowa odbyła się pod niemal całkowite dyktando graczy Heroic, by w drugiej Polacy odrobili do przeciwników aż 10 oczek. Mimo wszystko o włos lepsi byli Duńczycy, którzy wygrali 16:12. Cache była bardzo wyrównaną mapą w wykonaniu obu zespołów, zaczęło się co prawda od wygranej przez Heroic pistoletówki, ale Polacy szybko przejęli inicjatywę. Drużyny w ciągu pierwszej połowy kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu, ale ostatecznie lepsi w 1. połowie byli zawodnicy VP. Po zamianie stron w grze Polaków pojawił się kryzys, przez który stracili aż siedem rund z rzędu. W decydującej fazie meczu udało im się jednak wrócić na właściwe tory i wyrwać przeciwnikom mapę. Trzecia mapa, czyli Dust2, okazała się dla Polaków jedynie formalnością, bo pozwolili swoim przeciwnikom na zdobycie zaledwie jednego punktu.

Następnie przyszła pora na spotkanie z North. Już w pierwszej mapie mieliśmy ogromne emocje, bo po regulaminowych 30 rundach wynik był remisowy, natomiast w dogrywce lepsi okazali się gracze North – Polakom udało się tutaj dojść do głosu w zaledwie jednej rundzie. Gracze przenieśli się na Inferno, a w serca polskich kibiców wstąpił niepokój – wszyscy przecież pamiętamy jak złe wyniki osiągali jeszcze niedawno Virtusi na tej mapie. Na szczęście po czasach tych zostało już chyba tylko złe wspomnienie, ponieważ w spotkaniu z North na Inferno Polacy grali z ogromną pewnością siebie. Po stronie broniącej oddali zaledwie dwie rundy, a po zamianie stron spokojnie dokończyli mapę. Efekt? 16:5.

Losy potyczki miały po raz kolejny rozstrzygnąć się na Dust2. Po spotkaniu z Heroic wydawać by się mogło, że Polakom to starcie pójdzie gładko. Niestety, była to kompletnie inna mapa niż Dust2 z poprzedniego pojedynku. Naszym zawodnikom wychodziły zaledwie pojedyncze rundy, co w połączeniu z wygranymi przez North obiema pistoletówkami przerodziło się w przegraną przez VP w całym spotkaniu 1:2. Na szczęście przed Polakami jeszcze drabinka przegranych, a tam o godzinie 11:00 czeka ich mecz z przegranymi z pary Space Soldiers / Valiance.

Virtus.pro – Heroic – 2:1
Virtus.pro – North – 1:2