Strona głównaEsportVirtus.pro tracą ostatnią szansę na awans do ESL Pro League

Virtus.pro tracą ostatnią szansę na awans do ESL Pro League

Niestety spełnił się najgorszy scenariusz fanów Virtus.pro. Polacy ulegi Space Soldiers w meczu ostatniej szansy o baraże do ESL Pro League. Tym samym nie zobaczymy ich w kolejnym sezonie tej prestiżowej ligi.

Opisywanie kolejnych spotkań Polaków w oryginalny sposób staje się coraz trudniejsze. Ich mecze w ostatnim czasie można podzielić na dwie kategorie – te, w których słabo zaczynali, ale robili comeback oraz te, w których początek i koniec wyglądały tak samo słabo. Mecz ze Space Soldiers na 1. mapie (Cache) należał do tej drugiej kategorii – tragicznych. VP udało się zdobyć tylko cztery rundy w pierwszej połowie, a druga już całkowicie należała do Space Soldiers – jednym słowem: pogrom.

Mirage był bardziej wyrównany, choć z początku VP wygrali tylko 3 rundy, potem inicjatywę przejęli zawodnicy Space Soldiers. Polacy odrobili nieco strat, ale do końca pierwszej połowy prowadzenie (1 punktem) było po stronie naszych przeciwników. W drugiej połówce wyglądało to niemal identycznie – znowu przegrana pistoletówka, prowadzenie Space Soldiers, kilka odrobionych rund i ostatecznie zwycięstwo Space Soldiers 16:13. Tym samym to oni trafią do baraży z szansą walki o ESL Pro Ligę, a Polaków czekają kolejne dwa (?) sezony w ESEA Premier. Na szczęście dla polskich kibiców bardzo duże szanse na reprezentowanie nas ma AGO Gaming, po wygraniu wczorajszego pojedynku z VP.