Strona głównaEsportVirtus.pro wezmą udział w polskich eliminacjach do WESG 2017

Virtus.pro wezmą udział w polskich eliminacjach do WESG 2017

Rzadko zdarza się, aby Virtus.pro brali udział w polskich turniejach lub krajowych kwalifikacjach do większych zawodów. Wyjątkiem będzie turniej eliminacyjny do WESG 2017, w którym Złota Piątka prawdopodobnie będzie miała okazję zmierzyć się z AGO Gaming, PRIDE lub Izako Boars.

Turniej WESG 2017 zostanie rozegrany w marcu 2018 roku w nieznanej jeszcze lokalizacji. W sumie w zawodach wezmą udział aż 32 zespoły, w tym 12 z Europy oraz 7 z Ameryki. Po raz kolejny drużyny mogą składać się tylko i wyłącznie z zawodników z jednego kraju, więc w turnieju nie mogą wziąć udziału takie zespoły jak chociażby FaZe Clan, Natus Vincere, Gambit lub Mousesports.

Łączna pula nagród WESG 2017 to aż 1,5 mln dolarów, z czego 800 tys. trafi do zwycięzców turnieju. Zanim jednak to nastąpi, należy wywalczyć awans. Każdy kraj ma przewidzianą konkretną liczbę miejsc. Dla Polaków organizatorzy przewidzieli dwa miejsca, zapewne z powodu zajęcia drugiego i trzeciego miejsca na poprzednim WESG. Na podobny luksus mogą liczyć Duńczycy, Francuzi (razem z Monako), Brazylijczycy, Kanadyjczycy oraz Rosjanie. Więcej miejsc (3) przypadnie zespołom z USA.

Polski turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany online’owo w dniach 19-20 października. Za jego organizację odpowiadać będzie StarLadder.

Źródło: WESG

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię