Strona głównaWiadomościW sieci wylądował pierwszy zwiastun RTS-a Iron Harvest

W sieci wylądował pierwszy zwiastun RTS-a Iron Harvest

Niemieckie studio King Art we współpracy z Jakubem Różalskim tworzą niezwykłą strategię czasu rzeczywistego. Jej wyjątkowość tkwi w miejscu akcji zawartym w alternatywnej rzeczywistości 1920+.

Twórcy The Book of Unwritten Tales 2 są w trakcie zaawansowanych prac nad kolejną grą Iron Harvest. Jest to produkcja z gatunku RTS, która zgłębia uniwersum 1920+ stworzone przez polskiego artystę Jakuba Różalskiego. W grze dowiemy się, jak wyglądałaby I wojna światowa w nieco bardziej wyrafinowanej stylistyce. Miejsce czołgów i pojazdów gąsiennicowych przejmą ogromne maszyny, nieco przypominające te z Gwiezdnych Wojen. 

Iron Harvest opowie o zmaganiach trzech wielkich mocarstw: Polanii, Rusvietów i królestwa Saxonii. Każda ze stron konfliktu ma osobną ścieżkę historii i rozwoju. Pseudo-Rzeczpospolita jest krajem rolniczym o silnej potrzebie modernizacji armii. Rusvieci skupieni na własnych problemach, nie zważają na niebezpieczeństwo czające się za granicami Saxonii, gdzie upadła armia odzyskuje siły do kolejnej ekspansji. Możemy więc spodziewać się 3 oddzielnych kampanii i fabularnych misji.

Twórcy w trakcie budowania rozgrywki wzorowali się na Company of Heroes, toteż zabraknie tu swobody budowania architektury militarnej, znanej chociażby z serii Dawn of War. Najważniejszym aspektem gry będą działania strategiczne prowadzone przy wykorzystaniu mapy i ograniczonej liczby armii. Walki będą rozgrywać się na otwartych przestrzeniach, w otoczeniu urodzajnych pól i pastwisk, ale także w zamieszkałych dzielnicach miast. Projektanci gry postarali się o to, by nawet najmniejsze potyczki były widowiskowe, a sprawi to szeroki system zniszczeń, dzięki któremu z łatwością obrócimy pojedyncze budynki oraz elementy infrastruktury w pobojowisko.

Do premiery Iron Harvest jeszcze daleka droga. Studio King Art informuje, że nastąpi to w przyszłym roku, ale nie podaje żadnych konkretnych dat. Dla zainteresowanych zamieszczamy zwiastun, zapowiadający alternatywną wizję wojny.        

Źródło: kingart-games.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię