Strona głównaEsportW wielkim finale ESL MP CS:GO spotkają się AGO Esports i Team...

W wielkim finale ESL MP CS:GO spotkają się AGO Esports i Team Kinguin. Czy Pingwiny obronią mistrzowski tytuł?

W rozgrywanych w ten weekend ESL Mistrzostwach Polski pozostały do rozstrzygnięcia już tylko dwie najważniejsze kwestie – kto wygra finały League of Legends i CS:GO.

Po obu spotkaniach półfinałowych można być pewnym jednego – polska scena CS:GO jest wyrównana jak nigdy. W finale CS:GO spotkają się formacje AGO Esports oraz Team Kinguin. Zawodnicy AGO, którzy byli stawiani w roli faworyta w swoim półfinale, pokonali x-kom Team 2:1. W spotkaniu rozgrywanym na mapach Mirage, Cache i Overpass tylko na tej drugiej AGO za bardzo odpuścili przeciwnikom, skutkiem czego zobaczyliśmy najpierw bardzo wyrównaną mapę w “zasadniczym czasie gry”, a następnie dogrywkę, w której lepsi okazali się gracze x-kom.

Pozostałe dwie mapy to spora przewaga (w przypadku Mirage) i dominacja (na Overpassie) ze strony AGO. Oprócz pierwszej rundy pistoletowej pierwszej mapy, w której obie drużyny dość długo nie wykonywały żadnych bardziej ryzykownych ruchów, wzajemnie się badając, w pozostałej części spotkania ciągle widzieliśmy dynamiczne akcje i śmiałe ataki, które w finalnym rozrachunku bardziej opłaciły się zawodnikom AGO.

AGO Esports vs. x-kom – 2:1 (16:9, 17:19, 16:3)

Drugie starcie, pomiędzy Team Kinguin a PACTem wygrali ci pierwsi. Train zaczął się od sporej przewagi PACTu, od wyniku 5:0 Kinguin zaczęli odrabiać straty, ale zapału w tym momencie wystarczyło im na zaledwie kilka rund. Po wziętej przez PACT pauzie taktycznej scenariusz się powtórzył – najpierw PACT uciekł z wynikiem do 14 rund, a zawodnicy Kinguin musieli odrabiać straty. Końcówka była bardzo napięta, Kinguin udało się dojść do poziomu 12 rund, ale ostatnie słowo należało do graczy PACT.

Mirage lepiej zaczął się dla Kinguin, ale zawodnicy PACT robili co mogli by nie pozwolić przeciwnikom na zbyt mocną ucieczkę – szybko z wyniku 6:2 dla Kinguin zrobiło się 7:5. Było to jednak prawie wszystko na co było stać graczy PACT na tej mapie – po zamianie stron zdobyli zaledwie jeden punkt, tak więc do Kinguin należała nie tylko pierwsza połowa, ale też całe spotkanie, wygrane wynikiem 16:6.

Overpass zaczął się od wygranej przez PACT pistoletówki, co pozwoliło im wygrać dwie kolejne rundy, gracze Kinguin jednak dość szybko odpowiedzieli, doprowadzając do remisu po 3. Dalsza część spotkania była stosunkowo wyrównana, aż do wyniku 5:5, kiedy to Kinguin zaczęło budować coraz większą przewagę, wygrywając pierwszą połowę wynikiem 9:6. Druga pistoletówka padła łupem Kinguin, a wizja wygrania całego meczu przez tą formację stała się coraz bardziej realna, a przy bezradnej ekipie PACT i coraz sprawniej radzących sobie graczach Kinguin – kilkanaście minut później stała się faktem z wynikiem 16:8.

Team Kinguin vs. PACT – 2:1 (12:16, 16:6, 16:8)

Finał zaplanowano na godzinę 12:00. Kto Waszym zdaniem wygra?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię