Strona głównaWiadomościWaluta Wenezueli jest warta mniej niż złoto w World of Warcraft

Waluta Wenezueli jest warta mniej niż złoto w World of Warcraft

Wirtualne złoto w jednej z najbardziej popularnych gier MMORPG stało się droższe od prawdziwych pieniędzy. Wenezuzelski boliwar zalicza ogromny spadek wartości.

Jak to się stało, że przedmiot, który nie istnieje jest wart więcej od waluty kraju z Ameryki Południowej? Duży w tym udział nowego prezydenta Wenezueli, Nicolasa Maduro. Wprowadzone przez niego zmiany w gospodarce spowodowały zmiejszenie stabilności boliwaru, czego efektem jest jego niski kurs na giełdzie walut.

Sytuacja ekonomiczna Wenezueli ma swoje odzwierciedlenie w World of Warcraft. Tamże, jeden z jej mieszkańców odkrył, że boliwar kosztuje mniej od jednostki złota w World of Warcraft. Postanowił podzielić się z nami tą informacją za pomocą wpisu na Twitterze.     

Trzeba jednak podkreślić, że podana wartość boliwara dotyczy kursu na czarnym rynku, który najczęściej służy do wymiany walut przez obywateli Wenezueli. 14 lipca 1 dolar kosztował 8493,97 boliwarów. Z kolei ten sam dolar w przeliczeniu na wartość całego tokenu w WoW-ie ($20) wyniósłby gracza 8385 boliwarów.

Przedstawione przez Kaleba dane nie są już jednak aktualne. Natenczas boliwar sporo stracił w stosunku do dolara i aby przytulić jednego „zielonego” Wenezuelczycy muszą wymienić 12 197,74 boliwarów. Efektem tego jest to, że 10 000 sztuk złota w WoWie jest równowarte z $1,2.   

Źródło: fortune.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię