Strona głównaGryAktualnościWarner Bros nawiązało współpracę z Readyverse Studios

Warner Bros nawiązało współpracę z Readyverse Studios

Umowa podpisana przez WB pozwoli na przeniesienie świata filmu Ready Player One do metaświata w technologii web3. Ponadto firma ma wyłączne prawa do przyszłych IP tworzonych przez Ernesta Cline’a.

Owocem współpracy pomiędzy Readyverse Studios a Warner Bros i innymi partnerami ma być stworzenie wirtualnego świata wzorowanego na serii powieści Cline’a Ready Player One oraz adaptacji filmowej. Readyverse będzie bronić zasad otwartego metaświata, które obejmują możliwą do udowodnienia własność cyfrową, infrastrukturę będącą własnością społeczności, decentralizację, bezpieczeństwo i interoperacyjność. Readyverse zostanie zbudowany z wykorzystaniem rozbudowanej platformy technologicznej Futureverse.

Cline współzałożyciel Readyverse Studios stwierdził:

Dzięki Readyverse Studios mamy możliwość wykorzystania rewolucyjnej technologii, którą Futureverse buduje od kilku lat, aby ożywić najlepszą możliwą wersję metaświata. Mam pewność, że ten zespół ma najjaśniejsze umysły i największe serca w całej Europie miejsce, które poprowadzi nas do następnego rozdziału naszej zbiorowej przyszłości… przyszłości, z której Wade Watts i James Halliday będą dumni.

Dzięki zaawansowanej technologii Futureverse, nad którym prace trwają od ponad 5 lat, Readyverse Studios ma wkrótce stać się pionierem na rynku metaverse, którego wartość do 2030 roku ma potencjał osiągnąć 13 bilionów dolarów, jak wynika z najnowszego raportu Citi. Skalowalna, przyjazna dla użytkownika infrastruktura Readyverse i narzędzia do tworzenia treści generowane przez sztuczną inteligencję umożliwią zarówno właścicielom praw własności intelektualnej, jak i konsumentom tworzenie wciągających, wciągających doświadczeń.

W skrócie oznacza to możliwość tworzenia różnorodnych gier VR, w których będą mieli możliwość brać udział inni użytkownicy platformy. Całość miałaby przypominać gigantyczny plac zabaw zarówno dla graczy jak i dla twórców. Oby tylko nie skończyło się to jak w filmie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię