Strona głównaGryAktualnościWartość akcji CD Projekt S.A. wzrosła po tym jak Elon Musk napisał...

Wartość akcji CD Projekt S.A. wzrosła po tym jak Elon Musk napisał o Cyberpunk 2077

Po tym jak Elon Musk, CEO Tesla Inc, wspominał na Twitterze o Cyberpunk 2077, wartość akcji CD Projekt S.A. wzrosła o 19%. To kolejna tego typu sytuacja gdy post na Twitterze przyniósł firmie spore zyski.

Miliarder technologiczny chciał zareklamować na Twitterze swój nowy model Tesla S Plaid, który jest przeróbką popularnego Modelu S. Oprócz zachwalania pojazdu, Musk zaprezentował zdjęcia wnętrza. Na jednym z nich na ekranie dotykowym samochodu wyświetla się okładka Wiedźmina 3. Co więcej, Elon podkreślił, że nowy samochód pozwala grać w Cyberpunk 2077.

W kolejnym poście dodał, że estetyka Cyberpunka jest niesamowita. Po tym wpisie akcje CDP zyskały 19% wartości. Był to największy wzrost od 2015 roku. Według Bloomberga, wzrost ten jest sześć razy więcej niż średnia z trzech ostatnich miesięcy, przy czym przed premierą CP2077 firma zanotowała 40% wzrost wyceny akcji.

Zobacz: Biomutant znamy datę premiery

Teraz deweloper pracuje nad załataniem gry i darmowym DLC. Zobaczymy jak będzie sytuacja dalej się rozwijać z wartością akcji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

  1. W jaki sposób wzrost cen akcji przynosi zysk firmie? Raczej nie bezpośrednio. Ja wiem, że zarząd trzyma pakiet akcji i może je zrzucać w przypadku braku szmalu w kasie ale to mocno pośredni mechanizm. Tak wiem, czepiam się.

    No designowo gra jest wybitna. Elon ukradł moje myśli. Pozdro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię