Strona głównaGryAktualnościWarzone nie dostanie "cheatów nowej generacji". Activision przekonało twórcę do porzucenia projektu

Warzone nie dostanie „cheatów nowej generacji”. Activision przekonało twórcę do porzucenia projektu

Pamiętacie jakie zamieszanie wywołały “cheaty nowej generacji” dla CoD: Warzone? Wygląda na to, że Activision w porę zainterweniowało i gracze jeszcze chwilę mogą żyć w spokoju.

Cheaty nowej generacji miały pomagać w oszukiwaniu w Call of Duty: Warzone, w kilku wersjach gry – na PC, konsolach nowej jak i starej generacji. Skrypty miały polegać między innymi na uczeniu maszynowym. Na szczęście, zamieszanie jakie wywołały dotarło do Activision, które szybko zainteresowało się tematem oraz twórcą.

Call of Duty Warzone

W pierwszej kolejności, twórcy Warzone zaczęli zabiegać o usunięcie z internetu wszelkich przejawów “promocji” nielegalnego oprogramowania. Później wytoczyli największe działa przeciwko autorowi kodu – odezwali się do niego prawnicy korporacji. Jak można się spodziewać, przeciwko takiej sile argumentów autor programu był bezradny. Jak sam napisał – nie zamierza dalej rozwijać swojego “dzieła”, które zresztą nigdy nie doczekało się oficjalnego udostępnienia – cała jego obecność w sieci skończyła się na filmie promocyjnym. Co ciekawe, jednym z jego wyjaśnień co do celu tworzenia takiego “rozwiązania” była rzekoma… pomoc osobom niepełnosprawnym w graniu. 

Czy tak było naprawdę? Ciężko w to uwierzyć, ale i tak nie dowiemy się już teraz prawdy. I chyba bardzo dobrze.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię