Strona głównaPoradnikiGryWasteland 3 – najważniejsze informacje o grze

Wasteland 3 – najważniejsze informacje o grze

Wasteland 3 to kolejna odsłona serii, która dała życie innej popularnej postapokaliptycznej serii jaką jest Fallout. Aby ułatwić graczom rozpoczęcie przygody na pustkowiach zebraliśmy dla Was garść porad na początek gry.

Premiera Wasteland 3 już 28 sierpnia 2020 na PC, PS4 i Xbox One. Przygotowaliśmy dla Was garść odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące gry. Jeżeli chcielibyście wiedzieć coś więcej zapraszamy do komentowania.

Garść odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące Wasteland 3

Czy można przenieść drużynę z Wasteland 2 do Wasteland 3?

Niestety nie w sposób bezpośredni. Wydarzenia przedstawione w Wastland 3 rozgrywają się pięć lat po zakończeniu fabuły Wasteland 2. Grę rozpoczynamy od stworzenia dwóch członków ekipy. Kolejnych dwóch Rangerów będziemy mogli stworzyć dopiero po przejściu pierwszego etapu, dostaniu się do bazy i oczyszczeniu jej z robotów. Pozostałych dwóch członków można zrekrutować spośród spotykanych w czasie eksploracji mieszkańców Kolorado.

Możesz samodzielnie odtworzyć skład czwórki Rangerów, którymi grałeś w Wasteland 2. Będą to jednak nowe postacie na pierwszym poziomie doświadczenia i całą zabawę musisz zacząć od nowa.

Z ilu bohaterów składa się drużyna w Wasteland 3?

Wasteland 3 podobnie jak poprzednia cześć pozwala na stworzenie sześcioosobowej drużyny. Czterech członków ekipy możemy dobrać spośród predefiniowanych postaci lub stworzyć ich pod podstaw. Pozostała dwójka dołączy do nas w czasie przygody na pustkowiach. Będą to postacie niezależne, które nie są stałymi członkami ekipy i w przypadku gdy nie spodoba im się nasze zachowanie bez skrupułów opuszczą drużynę.

Wasteland 3

Jak stworzyć dobrą drużynę w Wasteland 3

Nie ma ludzi dobrych we wszystkim. Podobnie jest w Wasteland 3, jedna postać nie może wyszkolić we wszystkim. Dlatego musimy postawić na specjalizację i wzajemne uzupełnianie się umiejętnościami.  Każdy z członków drużyny powinien być wyspecjalizować się w jednym rodzaju broni oraz . Każdy z powinien być specjalistą w swojej dziedzinie. Oznacza to, że jeden będzie specjalistą od np. otwierania zamków i rozbrajania pułapek drugi będzie zajmował się leczeniem i hakowaniem komputerów, trzeci będzie naprawiał tostery i modyfikował broń. Szczegółowy opis tworzenia drużyny znajdziecie w naszym poradniku.

Ile miejsca na dysku zajmuje Wasteland 3?

Pecetowa wersja Wasteland 3 wymaga pobrania 21,4 GB danych, jednak po kilkunastu godzinach rozgrywki folder z grą zajmuje już blisko 40 GB.

Co dają tostery porozrzucane w różnych zakątkach mapy?

Podczas eksploracji mapy natrafisz na popsute tostery, których naprawienie daje dostęp do potężnych unikatowych broni i specjalnego ekwipunku. Pierwszy z tosterów znajdziesz w swojej bazie. Po jego naprawianiu dostaniesz „Odznakę naprawiacza tosterów” dającą jeden punkt do umiejętności.

Upiorne lalki – co dają, gdzie je znajdę?

Upiorne lalki w Wastland 3 są odpowiednikiem bobblehead’ów z Fallout 3 oraz Fallout 4. Na mapie świata rozrzuconych jest aż 15 lalek, z których każda daje określony profit np. lalka ukryta w Ogrodach w Colorado Spring doda członkom drużyny jeden punkt percepcji. Lalki poukrywane są na mapie i do ich znalezienia potrzebujemy rozwiniętej umiejętności „Podstępny kutafon”.

Wasteland 3

Czy muszę przechodzić Wasteland 2 żeby grać w Wasteland 3?

Wydarzenia przedstawione w Wasteland 3 rozgrywają się pięć lat pod zakończeniu Wasteland 2, luźno nawiązując do postaci i wcześniejszych wydarzeń. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie żeby zacząć od Wasteland 3, chyba, że masz wolnych około 50 godzin na przejście dwójki to ułatwi wczucie się w klimat bycia Rangerem.

Ile czasu zajmie przejście Wasteland 3?

Przejście Wasteland 3 zajmuje około 50 godzin. Czas ten może być dłuższy lub krótszy w zależności od naszych umiejętności, wybranego poziomu trudności oraz stylu gry. Warto jednak pamiętać o tym, że wybranie, niektórych z misji zablokuje nam dostęp do innych. Jest to z kolei zachęta do wielokrotnego przechodzenia Wasteland 3, co oczywiście warto zrobić.

Czy członkowie drużyny w Wasteland 3 mogą zginąć?

Twórcy gry wprowadzili system Down-But-Not- Out, który sprawia, że gdy podczas walki członek drużyny straci wszystkie punkty życia traci przytomność. Pozostali członkowie ekipy mają trzy tury na jego ocucenie. Jeżeli to się nie uda, postać pozostanie wyłączona z potyczki i ocknie się dopiero po jej zakończeniu.

Czy można zmienić skład drużyny podczas gry

Tak, podczas gry możesz zmieniać skład drużyny, wystarczy porozmawiać z Sergei’em Gretskim w kwaterze głównej. Na miejsce usuniętego członka drużyny możemy zrekrutować gotową postać lub stworzyć inną od nową. Nowy Ranger od razu awansuje na poziom doświadczenia pozostałych osób z ekipy.

Wasteland 3

Czy świat w  Wasteland 3 jest otwarty?

Gracz w Wasteland 3 może swobodnie poruszać się po mapie świata i odkrywać kolejne lokalizacje oraz sklepy, w których zaopatrzy się w broń i wyposażenie. Jednak każde z zadań ma sugerowany poziom doświadczenia na jakim powinniśmy je realizować.

Wasteland 3

Czy ubrania w Wasteland 3 mają statystyki?

Ubrania, w które wyposażamy naszych Rangerów podczas tworzenia postaci są elementami kosmetycznymi i nie dają żadnych statystyk. Jednak podczas naszej wędrówki trafimy na elementy wyposażenia, które możemy zakładać na głowę, tors oraz nogi. Będą one wpływały na statystki podnosząc wartość pancerza, szybkość ruchu lub wpływać na inne cechy i umiejętności.

Wasteland 3

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię